3 marca na deskach teatru przy uniwersytecie Queen Mary w Londynie ponownie staną wybitni polscy aktorzy: Daniel Olbrychski, Ewa Kasprzyk, czy znani z seriali telewizyjnych- Anna Oberc i Kamil Kula.

O sztuce:

Mallory Dupre to prawdziwa amerykańska gwiazda, której życie całkowicie podporządkowane jest wykonywanemu zawodowi. Tabloidy opisują jej kolejne romanse, w które aktorka wdaje się z dużą częstotliwością i z coraz to młodszymi partnerami. Taki styl życia to w jej rodzinie tradycja. Edmund ojciec Mallory jest niemniej popularny, a w liczbie byłych żon sam już nie potrafi się połapać. Pomimo podobnych temperamentów a może właśnie z tego powodu, relacje ojca z córką są wyraźnie napięte, a ich spotkania nieodmiennie kończą się awanturą. Najbardziej opanowany i uporządkowany w ich zwariowanej rodzinie jest Christian – syn Mallory, który z aktorstwa zrezygnował i zajmuje się interesami oraz organizacją kariery swojej popularnej matki. Taki układ jest dla niego wygodny, dzięki temu nie przejmuje się tym, że sam nie do końca wie, co chciałby zrobić ze swoim życiem.

W ich nowojorskim apartamencie wszystko toczy się swoim, nieco chaotycznym rytmem aż do momentu, w którym Edmund oświadcza, że zbankrutował i nie ma gdzie się podziać. Oczekuje, że córka i wnuk przyjmą go pod swój dach. Czym to się skończy? Zawałem na miejscu. Serce Edmunda nie wytrzyma ciosu, którym będzie odmowa Mallory. W tej sytuacji nie ma wyjścia, aktor rekonwalescent zamieszka z nimi a jego opieką zajmie się młoda i atrakcyjna pielęgniarka. Robi się coraz ciekawiej. Jednak kumulacją będzie wspólna praca przy inscenizacji „Króla Leara”. Kiedy napięcie sięga już zenitu, bohaterowie muszą zrewidować swoje nastawienie do siebie, swojego życia i do trudnej i wymagającej pracy w show biznesie.

Po raz kolejny po „Czego nie widać” w Kwadracie obejrzymy komedię o teatrze, tym razem zajrzymy głębiej niż za kulisy, podejrzymy prywatne życie gwiazd w całej pikantnej okazałości. Na scenie zderzą się aktorskie osobowości Ewy Kasprzyk oraz gościnnie występującego Daniela Olbrychskiego.

Bilety do nabycia tutaj: https://www.mixerradio.co.uk/kupbiletnaspektakl,9173

OSOBY:
Mallory Dupre – Ewa Kasprzyk
Edmund Dupre – Daniel Olbrychski (gościnnie)
Christian Knight – Kamil Kula
Alice Slade – Anna Oberc (gościnnie)
Tony O’Neill – Marcin Piętowski

Autor: Michael McKeever
Tytuł oryginalny: Open Season
Tłumaczenie: Bogusława Plisz-Góral
Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Maciej Chojnacki, Viola Piekut
Muzyka: Mateusz Śmigasiewicz
Asystent reżysera: Andrzej Andrzejewski
Producent: Małgorzata Nejman
Premiera: 24 czerwca 2017 r.

AKTORZY

Ewa Kasprzyk

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1985). Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Po ukończeniu szkoły aktorskiej dołączyła do zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże, w którym występowała przez kolejnych szesnaście lat, do 2000 roku. W 1998 roku znalazła się w obsadzie telenoweli „Złotopolscy”, która wkrótce zyskała olbrzymią popularność wśród masowej widowni. Rola Ilony Clark-Kowalskiej – zdecydowanej, silnej, pewnej siebie, nowoczesnej, dojrzałej kobiety – była zapowiedzią nowego typu postaci, które następnie powtórzyła w „Karierze Nikosia Dyzmy” (2002) i „Warszawie” (2003) oraz produkcjach telewizyjnych „Magdzie M.” i „Codziennej 2 m 3”. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego w Wenecji przyznano jej nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą dla najlepszej aktorki. Równocześnie występuje w odważnych monodramach teatralnych.

Daniel Olbrychski

W 1971 złożył aktorski egzamin eksternistyczny w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 2010 uzyskał dyplom magistra w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 1965 zagrał swoją pierwszą dużą rolę u Andrzeja Wajdy – Rafała Olbromskiego w Popiołach. Odtąd regularnie grywał w polskich filmach, pod kierunkiem takich reżyserów jak Andrzej Wajda (Wszystko na sprzedaż, Polowanie na muchy, Krajobraz po bitwie, Brzezina, Piłat i inni, Wesele, Ziemia obiecana, Panny z Wilka, Miłość w Niemczech, Pan Tadeusz), Kazimierz Kutz, Janusz Morgenstern, Julian Dziedzina, Krzysztof Zanussi, Jerzy Antczak, Jerzy Hoffman, Janusz Kijowski, Krzysztof Kieślowski. Od 1970 zaczął też występować w produkcjach zagranicznych. W spektaklu „Otwarcie sezonu” zagra jedną z głównych ról – Edmunda Dupre.

Marcin Piętowski

Marcin jest znanym polskim aktorem telewizyjnym i teatralnym. Urodził się 20 lipca 1977 w Warszawie. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Od października 2016 r. aktor Teatru Kwadrat. Zagrał między innymi rolę Wojtka w „Berek czyli upiór w moherze” oraz szeryfa Bustera w „Misery”. W spektaklu „Otwarcie sezonu” wciela się w postać Toniego O Neilla.

Anna Oberc

Występowała w wielu polskich teatrach, takich jak m.in.: Teatr Ludowy w Krakowie, Krakowski Teatr Scena STU, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatr Bajka w Warszawie, Studio Buffo w Warszawie, OCH-Teatr w Warszawie i Teatr Kamienica w Warszawie. W 2016 była nominowana do zdobycia statuetki w kategorii „Nadzieja Plejady” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady. W spektaklu „Otwarcie sezonu”  zagra rolę Alice

Kamil Kula

W roku 2012 ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Mimo młodego wieku znany jest już szerokiej publiczności, która pokochała go za rolę Igora w serialu „Hotel 52”. Telewidzowie podziwiali go również w serialach „Lekarze”, „Ojciec Mateusz” oraz „To nie koniec świata”. Rok 2013 przyniósł wiele zmian w zawodowym życiu Kamila. Do kin trafił film „Oszukane”, który jest kinowym debiutem młodego aktora. Tego samego roku dołączył do zespołu Teatru Kwadrat gdzie wystąpił w przedstawieniu „Ciotka Karola 3.0”.

O TEATRZE

The Great Hall to piękna sala w stylu art-deco, która jest częścią The People’s Palace przy uniwersytecie Queen Mary. Budynek znajduje się w centrum wschodniego Londynu i został oficjalnie otwarty w 1887 roku. Na scenie The Great Hall, jednej z największych w Londynie, gościły między innymi takie gwiazdy jak zespół the Rolling Stones.
Historia:

1887 – Otwarcie The People’s Palace przez królową Wiktorię

1936 – Budynek został całkowicie przebudowany w stylu art-deco

1954 – Uniwersytet Queen Mary wykupuje The People’s Palace

2012 – Sala teatralna została całkowicie odnowiona i wyposażona w najnowszy sprzęt audio-wizualny