reprezentacja poslki niepelnosprawnych
złoto dla polski

Złoto dla Polski!

POLSKA, WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA

 

W czwartek 29.07.2021 chwilę po godz. 20:00 finałowym meczem z Włochami zakończył się dla naszych siatkarzy Turniej Międzynarodowy na Słowenii.

 

Nasza Kadra w składzie

Artur Wąsowicz,

Bartłomiej Synowiec,

Rafał Wojtowicz,

Michał Wypych

 

Pod czujnym okiem Trenera Reprezentacji Polski Piotra Janiaka, w asyście Dawida Łuczaka oraz pod profesjonalną opieką fizjoterapeuty Natalii Płóciennik, a także ze wsparciem trenera mentalnego Marty Gargas, wyruszyła do Słowenii po najwyższe trofea.

 

Przez 3 dni nasi niepełnosprawni siatkarze plażowi zaciekle walczyli, o każdy punkt i każdego seta. Wszak Reprezentanci od początku zapowiadali walkę o najwyższe miejsca w Turnieju #SloveniaOpen.

 

Od początku mieliśmy apetyty na złoto, ale z szacunkiem podchodziliśmy do każdego przeciwnika – mówi Reprezentant Polski Michał Wypych.

Nasi Reprezentanci nie stracili w turnieju żadnego seta!

 

Wszystkie mecze fazy grupowej ze Słowenią, Włochami, Węgrami, Słowacją i Chorwatami wygrali 2:0.

 

Nie inaczej było też w meczu półfinałowym, gdzie Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej – pokonała pewnie Węgrów 2:0.

 

Finał rozgrywany w czwartek o godz. 19:00 przysporzył Polakom sporo emocji. Zwłaszcza w pierwszym secie. Na szczęście jednak nasi Reprezentanci pokonali Włochów 2:0 i mogli się cieszyć ze złotego medalu.

 

Póki co udało nam się zrealizować wszystkie założenia sportowe i organizacyjne na ten rok, z czego ogromnie się cieszę.” – podsumowuje Turniej #SloveniaOpen Trener Kadry Piotr Janiak.

 

Jestem dumna z chłopaków. Dali radę. Wygrali i wracają do Polski ze złotem na szyi. To wielka radość pracować z taką Reprezentacją.” – dodaje trener mentalny Marta Gargas.

 

To na pewno nie koniec sportowych zmagań naszej Reprezentacji.

 

Jeśli chcesz wesprzeć Reprezentacje, zostaw jej komentarz na Facebooku:

https://www.facebook.com/Reprezentacja-Polski-os%C3%B3b-niepe%C5%82nosprawnych-w-siatk%C3%B3wce-pla%C5%BCowej-105004705215609

 

Fot. Lidl Slovenia Open, Para volleyball, Ljubljana, 29.07.2021, Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Related Articles

Related

„Minęło już osiem miesięcy a ja nadal nie czuję zapachów ani smaków”- osoby cierpiące na Long Covid opowiadają o swoich doświadczeniach

„Minęło już osiem miesięcy a ja nadal nie czuję zapachów ani smaków”- osoby cierpiące na Long Covid opowiadają o swoich doświadczeniach

Większość ludzi dochodzi do pełni zdrowia po Covid-19, ale niestety dla niektórych problemy nie kończą się, kiedy test już wskazuje wynik negatywny. Szacuje się, że ponad milion osób w Wielkiej Brytanii nadal doświadcza przewlekłych objawów w następstwie zakażenia...

czytaj dalej
Polacy walczą o złoto!

Polacy walczą o złoto!

Od wielu lat z ogromnymi sukcesami. Zawsze wracają z medalami na piersi. I zawsze skromni ponad miarę. Z dumą reprezentują nasz kraj na turniejach międzynarodowych. Zawsze nastawieni na sukces. Zawsze walczący o najwyższe miejsca.   Reprezentacja Polski osób...

czytaj dalej