Zasady dobrego odchudzania w pigułce z Hollywood


Trendy fitness
Najnowsze wieści sugerują, że wszystkie powinnyśmy zapisać się na lekcjebaletu, jeśli nie klasycznego, to chociaż zajecia fit ballet. Tak trenuje m.inn. Sandra Bullock i Naomi Watts. Najważniejsze są bowiem wg ich trenera ćwiczenia na nogi, które wznosząc się, równocześnie doskonale kształtują pośladki i przy zachowaniu prostej postury- pomagają kręgosłupowi.

Inny trener, odpowiedzialny m.inn. za Kim Kardashian zwraca uwagę natomiast na równowagę ćwiczeń pomiędzy górą a dołem. Trzeba znaleźć balans– powiada. Ćwiczenie obydwu części ciała nie tylko wzmacnia wszystkie mięśnie, ale także przyśpiesza pracę serca i służy skutecznemu spalaniu tkanki tłuszczowej. I na  koniec bomba spalonych kalorii!

W Londynie rezyduje obecnie trener Jessicy Alby- Barry Jay, który opracował metodę gubienia 1000 kalorii w 60 minut. 30 min cardio i 30 minut treningu wzmacniającego mięśnie, przyśpieszającego metabolizm i spalającego tkankę tłuszczową. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.barrysbootcamp.com/barry-jay.htmlTakże popularna sieć Virgin Active zaprasza nan owe zajęcia- High Intensity Interval Training (HIIT). 30 minutowy trening to kombinacja cardio, podnoszenia ciężarków, brzuszków w seriach 10 minutowych.

Jedz i chudnij

Choć zazwyczaj te dwa hasła nie idą ze sobą w parze, tym razem okazuje się, że są produkty, które mogą przyczynić się do utraty zbędnego sadełka. Rodzaj rzepy, zwany jicama, stał się hitem LA. Rzepka jest bogata w błonnik, witaminy i minerały, jest nisko kaloryczna i uboga w węglowodany. Można ją przyrządzać na tysiące sposobów: od gotowania na parze, pieczenia, aż do surowej wersji. Jednak jeśli owa rzepa okaże się niemożliwa do zdobycia, można ją zastąpić quinoa, jagodami, papryczkami bell czy selerem.


Kolejna propozycja rodem z Hollywood to oczyszczające smoothie, dzięki któremu pozbędziesz się z organizmu toksyn i wzbogacisz się o zestaw witamin. Składniki po prostu ze sobą zmiksuj i pij.

Potrzebujesz:
Szklankę wody
1 sałatę rzymską
3-4 pałeczki selera naciowego
Torbę szpinaku
1 jabłko
1 gruszkę
1 banana
Sok z jednej cytryny

Kolejna kulinarna rada na wiosnę to używanie cynamonu. Przyprawa sprawia, że w organiźmie następuje balans w poziomie cukru i zapobiega napadom po-kofeinowym, które sprawiają, że musimy zjeść coś słodkiego. Ponadto cynamon dodaje smaku i przyczynia się do chudnięcia.

Szałem zapoczątkowanym przez Rihannę okazał się sok z kokosa. Jest obecnie dostępny w wersji z mango i innymi cytrusami. Ma mało kalorii i do tego ma działanie antybakteryjne i ma dużo minerałów. Słowem- sprzymierzeniec w każdej niskokalorycznej diecie.