Pewnie, że możesz


Jakie jest twoje największe zmartwienie? Co musiałoby się stać  lub musiałbyś mieć aby wszelkie twoje problemy zniknęły? Co powstrzymuje cię od realizowania najskrytszych marzeń? Niektórzy z Was odpowiedzą: brak zdrowia, miłości, przyjaciół, czasu albo banalnie – brak pieniędzy.

Dzisiejszy świat tak jest skonstruowany, że niemal każda sfera naszego życia powiązana jest z pieniędzmi, ich zarabianiem, robieniem, brakiem itp. To one są podstawą wielu, jeśli nie większości  naszych codziennych decyzji. Nieważne jak głośno będziesz zaprzeczał, że pieniądze nie są wartością w życiu, iż nie są istotą życia a to i tak nie zmieni faktu, że jesteś  pod ich wpływem, jesteś od nich zależny. Im szybciej zaakceptujesz ich moc tym łatwiej będziesz je zarabiał  i tym szybciej przestaną być Twoim problemem.
Dziewięciu na dziesięciu moich klientów narzeka na ich brak i lamentuje co by to nie zrobili gdyby mieli ich więcej. Jednak na stojące przed nimi dodatkowe opcje zarobienia, mówią 'nie'. Nie robią nic w kierunku, żeby to zmienić. Doszukują się kolejnych wymówek. Jeśli uważasz, że coś jest niemożliwe to dokładnie takim się staje, chociaż pierwotnie było zupełnie odwrotnie.  Pomyśl przez chwilę… co byś zrobił, gdybyś w końcu nie musiał  martwić się o pieniądze? Co zmieniłoby się w Twoim życiu gdybyś miał ich wystarczająco dużo? Jak wiele jesteś w stanie zainwestować/zrobić by w końcu móc o nich zapomnieć a one i tak byłyby na Twoim koncie?           Jak pokazuje moja praktyka niestety niewiele. Na myśleniu, narzekaniu kończy się cały wysiłek jaki ludzie wkładają w skuteczne zadbanie o swoje finanse. Jednocześnie marnując mnóstwo energii  w wynajdywanie coraz to bardziej wymyślnych wymówek, by tylko uzasadnić ich niedobór. Spójrzmy prawdzie w oczy… nic samo się nie dzieje. Trzeba zrobić COŚ! Pewnie w tym miejscu zastanawiasz się co mógłbyś zrobić. A chęci już masz?

Ostatnio przyglądałam się różnego rodzaju możliwością generowania pasywnego dochodu, czyli takiego, który jest niezależny od tego czy pracujesz czy też nie. Wiele firm oferuje za reklamę swoich produktów/usług mnóstwo bonusów, począwszy od punktów, które zamieniasz na gotówkę, poprzez nagrody rzeczowe (laptopy, telefony, kubki itp.), aż po czystą gotówkę przelewaną na Twoje konto.
Oprócz tego jest cała masa stron internetowych, przez które kupując, otrzymujesz usługi produkty o nawet aż 90% taniej. Jeśli naprawdę chcesz możesz nie tylko zaoszczędzić na swoich zakupach ale także na nich zarobić. Często moi klienci pytają mnie jak ja to robię, że stać mnie na podróże, właściwie wszystko co w danym momencie chcę, a wcale nie jestem super zamożną osobą. Jak ja to robię?Chętnie ci o tym opowiem.  Głównie zarabiam na własnych zakupach i korzystam z różnych ofert. Niesamowite prawda? Gdzie jest haczyk? No właśnie…  w momencie kiedy zaczynamy kwestionować pojawiające się możliwości zamykamy sobie drogę do korzyści z nich płynące. Jak każda nowa działalność, czynność, zachowanie wymaga od nas pozbycia się starych nawyków. A to już nie jest takie proste. Nasz mózg gadzi po prostu buntuje się przed jakimikolwiek, nawet najdrobniejszymi zmianami. On lubi to, co znane nawet jeśli nie do końca jest dla nas korzystne.

Wyznając zasadę nowe to zagrożenie, za wszelka cenę chcę zachować stare. Lęk przed porażką, pracą jaką musimy włożyć w nauczenie się czegoś nowego, zrezygnowanie z autopilota i  do tego kontakt z innymi ludźmi to wystarczające powody, aby nie zaangażować się w przedsięwzięcia, które potencjalnie mogą przynieść nam wolność finansową. Mamy tendencję do nie podejmowania działań o ile na początku nie mamy 100% gwarancji, że zakończą się sukcesem. Przyzwyczajeni jesteśmy do natychmiastowej gratyfikacji. Robimy określoną czynność, pracujemy 'X' godzin, otrzymujemy konkretne, stałe wynagrodzenie. To są nasze ramy, poz aktóre trudno nam wyjść. Nasze możliwości zostają sprowadzone do bardzo konkretnego limitu. Co ciekawe to wcale nie przeszkadza nam w kontynuowaniu tej samej pracy, z tym samym efektem, pozostając w tym samym miejscu od lat. Tym sposobem na wiele rzeczy, o którym marzymy po prostu nas nie stać i nic nie zmieni tego faktu.

Chyba, że… otworzymy się na nowe możliwości, pokonamy opór przed nieznanym, nauczymy nasz gadzi rozum nowego sposobu myślenia o robieniu pieniędzy. Robieniu a nie zarabianiu. Jeśli chcesz zaeksperymentować, wziąć swoją finansową przyszłość we własne ręce, napisz do mnie aga_major@yahoo.com . W zależności od tego ile energii na początku chcesz zainwestować, od tego zależy twój efekt końcowy. Chętnie pomogę ci w przejściu tej drogi, by Twoje życie nabrało innego wymiaru. Pamiętaj 'chęć szuka sposobu'. Biegnę po zakupy, bo kupiony chleb, masło nie tylko są pożywne, ale również budują moja przyszłość finansową… Twoją również mogą.
.
Zachęcam Czytelniczki do zadawania pytań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na adres: aga_major@yahoo.com
Agnieszka Major
Jeśli chcesz skutecznie rzucić palenie zgłoś się do Polskiej Kliniki Rzucenia Palenia przy PPA/Kick it/NLPGate pisząc na info@nlpgate.co.uk lub dzwoniąc pod numer telefonu 07832376622. Serwis jest darmowy, refundowany przez NHS.
Agnieszka Major– psycholog, coach, certyfikowany trener NLP. Konsultant programu NHS „Stop smoking”. W ramach prywatnej praktyki  (NLPGate.co.uk) pomaga w poszukiwaniu ukrytych zasobów u wszystkich tych, którzy pragną dokonać zmian w swoim życiu lub poprawić jego jakość, prowadząc coaching, terapię indywidualną, par i grupową, warsztaty rozwoju osobistego, hipnoterapię i doradztwo psychologiczne. Współzałożycielka i były prezes PPA.