Nie znasz młodej pary? To nieważne! I tak będziesz się świetnie bawić!

Komiczny kolaż opowieści integracyjnych, tradycyjne rytuały ślubne i interpretacje piosenek disco polo, a to wszystko prowadzone przez prawdziwą Mistrzynię Ceremonii Weselnych. Spektakl, doprawiony sprośnymi polskimi przyśpiewkami i wtrąceniami w innym języku stawia pytania o rolę tradycyjnych wartości, więzi rodzinnych i o to, czy kultura popularna może nas połączyć.

Przedstawienie zakorzenione  w europejskiej tradycji absurdalnej komedii politycznej, To ostatnie polsko-angielskie wesele przed Brexitem. Mistrzyni Ceremonii zaprasza publiczność do udziału w weselnych zabawach, aby wesprzeć młodą parę a jednocześnie choć na chwilę zjednoczyć międzynarodową publiczność. Czy to się uda?

 

– Wesele/ Wedding jest w dużym stopniu osobistym spektaklem. – mówi Margot Przymierska, twórczyni spektaklu – Jako Polka mieszkająca w Wielkiej Brytanii od 15 lat, chciałam pochylić się nad kwestią tego, jak może wyglądać przyszłość Polaków w tym kraju jak Europejczyków w ogóle w erze Brexitu. Urodziłam się w Białymstoku, mieście, które z jednej strony  dało ludzkości międzynarodowy język esperanto a z drugiej disco polo. Mimo, iż nie da się porównać tych dwóch ‘wynalazków’, fascynuje mnie fakt, że oba powstały z podobnych pobudek – zbliżenia ludzi ponad podziałami. Od kilku lat oprócz aktorstwem, zajmuję się prowadzeniem wesel w Wielkiej Brytanii, i naocznie zaobserwowałam siłę tego rytuału w pokonywaniu różnic kulturowych. Chcę odtworzyć ten klimat na scenie z udziałem publiczności, tak, aby czuli się częścią spektaklu a nie biernymi widzami.

 

Wesele/Wedding

Reżyseria i główna rola: Margot Przymierska

Podczas przedstawienia dodatkowe atrakcje w postaci weselnych gier i zabaw

Spektakl w jęz. polskim, angielskim i esperanto

Spektakl grany w ramach Festiwalu Voila! Europe

Kiedy:  7, 8 i 10 listopada 19:15 oraz 20:45

Gdzie: Applecart Arts,  170 Harold Road, London, E13 0SE

Bilety: 10 GBP online, 12 GBP w dniu eventu w kasie

Bilety można nabyć tutaj:  https://www.voilaeuropefestival.com/sales/londons-european-theatre-festi/wesele–wedding

Więcej informacji:

https://www.voilaeuropefestival.com/sales/londons-european-theatre-festi/wesele–wedding

https://www.facebook.com/weseleshow/

https://www.instagram.com/przymierska/

 

UWAGA KONKURS!

Do rozlosowania mamy darmowe bilety na spektakl.

Udział w losowaniu wezmą tylko zgłoszenia z pełnym imieniem i nazwiskiem.
Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

 

Background:

Margot Przymierska jest performerką, wodzirejką weselną, początkującą Esperantystką, połową duetu live artowego Przymierska Morgan, z którym eksperymentuje łącząc zjawiska obecne w kulturze popularnej z (pseudo) autobiograficznymi opowieściami. Występowała w Battersea Arts Centre, Rich Mix, Cardiff MADE. Margot jest częścią kolektywu artystycznego The People Speak. Urodzona w Białymstoku (stolicy disco polo i Esperanto) od 15 lat mieszka w Londynie.

Strona internetowa: przymierskamorgan.tumblr.com

Vimeo: vimeo.com/przymierskamorgan

Social media: https://www.instagram.com/przymierska/

 

Voila! Europe jest dorocznym teatralnym rendez-vous w Londynie, które gromadzi brytyjskich i europejskich twórców teatralnych. Idea eventu to wielokulturowy, wielojęzyczny i multidyscyplinarny dialog. Tegoroczny festiwal to spotkanie aż 200 artystów i 36 przedstawień w ciągu 12 dni. Oraz dodatkowa okazja dla publiczności, aby dołączyć do rozmowy o ogólnoeuropejskim teatrze. Na przekór Brexitowi!

Strona internetowa https://www.voilaeuropefestival.com