Przedstawiamy naszego nowego kucharza. Przemek robi nie tylko piękne dania, ale także znakomicie smakujące. Będzie się dzielić z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zatem do dzieła, Lejdiz. Dziś pierwszy przepis na weekend.
Grillowane polędwiczki wieprzowe z nowalijkami i sosem kokosowo malinowym.

Składniki:
Polędwiczka wieprzowa – 300 g

Ocet balsamiczny – 50 ml
Wino Zweigelt – 50 ml
Imbir – 30 g
Olej rzepakowy – 50 ml
Malina – 100 g
Mleko kokosowe – 50 ml
Sól morska – wg. uznania
Pieprz czarny – wg. uznania
Kumin – wg. uznania
Szczypiorek – wg. uznania
Rzodkiewka – wg. uznania
Botwinka – wg. uznania
Szpinak wiosenny – wg. uznania
Roszponka – wg. uznania
Kwiaty jadalne, np. bratki – wg. uznania

1. Polędwiczkę marynować będziemy godzinę w occie balsamicznym, czerwonym winie z dodatkiem soli, pieprzu, kuminu, imbiru pokrojonego w słupki, oraz odrobiną świeżego tymianku i rozmarynu. Następnie podsmażymy mięso z każdej strony po 2 minuty na rozgrzanym oleju rzepakowym i wstawimy do piekarnika na ok 6 minut w temp. 160*.

2. Szczypiorek i rzodkiewkę pokroimy wedle uznania i wymieszamy z resztą nowalijek. Maliny- użyłem w tym przypadku malin świeżych, połączymy z mleczkiem kokosowym i zblendujemy za pomocą miksera, na końcu przecedzając przez sitko aby pozbyć się pestek. Polędwiczkę pokroimy na kilka cienkich plasterków i zaserwujemy na naszej zieleninie skrapiając delikatnie naszym sosem.
3. Kulinarna podróż nie może się odbywać bez podróży z winem. Do sałatki, która jest mięsna proponuję Państwu charakterystyczny austriacki szczep Zweigelt. Znajdziecie Państwo w tym winie aromaty fiołków oraz wędzoną polską śliwkę, która kocha grillowaną polędwicę.
Przepis i zdjęcie: Przemysław Kuśnierek


Przemysław Kuśnierek od kilku lat jest właścicielem firmy CHIVE, zajmującej się wyspecjalizowanym doradztwem gastronomicznym. Oferuje swoim klientom pomoc w zakresie otwarcia restauracji, dzieli się praktycznymi i sprawdzonymi metodami wypracowywania wysokiej jakości usług świadczonych w działających obiektach gastronomicznych oraz efektywnego zarządzania lokalami. Zajmuje się także szkoleniami gastronomicznymi dla kucharzy i restauratorów.
W 2002 roku brał udział w ustanawianiu Rekordu Guinnessa zakończonego sukcesem.  Publikował przepisy i artykuły dla gazet: Strzelec Opolski, 7Dni, Nowa Gazeta Lokalna, Gazeta Wrocławska, prowadził program kulinarny „CoolinariaPark” w Radio Park z Kędzierzyna Koźla. Współuczestniczył w tworzeniu przepisów do książki „Gotuj z sercem”. Przyczynił się do otwarcia kilku obiektów restauracyjnych oraz pomocy już działającym lokalom.
Aktualnie jego przepisy i artykuły można znaleźć w magazynie Lejdiz. J
Jest felietonistą portalu WszystkoDlaKucharzy.com, prowadzi własny blog kulinarny „Szczypior Gotuje”, pracuje nad swoją autorską książką.

Na co dzień prężnie pracuje w „gastronomicznym świecie”, jako Szef Kuchni służy swoją wiedzą w szkoleniach oraz doradztwie gastronomicznym dla nowych jak i obecnych Restauratorów.

Firma CHIVE:

Rynek gastronomiczny w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie i stawia przed działającymi na nim przedsiębiorcami nowe wymagania. Aby odnieść sukces w tej konkurencyjnej branży niezbędna jest wiedza na temat skutecznego i profesjonalnego zarządzania placówką gastronomiczną.
Ideą firmy jest wsparcie nowych jak i obecnych restauratorów w zarządzaniu przedsiębiorstwem gastronomicznym.

Oferujemy naszym Klientom wyjątkowe połączenie znajomości rynku i codziennych problemów gastronomii.
W każdym etapie tworzenia i rozbudowania firmy cechy te są niezastąpionym elementem.
Oferujemy praktyczne i sprawdzone metody wypracowywania wysokiej jakości usług gastronomicznych i efektywnego zarządzania lokalami.
Dopasowujemy ofertę do oczekiwań Klienta i dbamy o to, aby nasza pomoc przynosiła wymierne korzyści.
 • Ocena i kreacja pomysłu (analiza rynku)
 • Budżetowanie i tworzenie harmonogramu otwarcia
 • Koordynacja inwestycji
 • Doradztwo w zakresie doboru wyposażenia lokalu gastronomicznego
 • Projekty technologiczne
 • Rekrutacja personelu
 • Tworzeniem procedur i standardów
 • Dobór dostawców, negocjacje umów handlowych
 • Projektowanie karty menu
 • Analiza budżetu lokalu
 • Podniesienie efektywności zarządzania przedsiębiorstwem gastronomicznym