One Billion Rising- powstań, tańcz, protestuj!

Miliony kobiet na świecie zgłosiło się do udziału w One Billion Rising, rewolucyjnej kampanii na rzecz zakończenia przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Zwracamy uwagę swiata na epidemię przemocy uwarunkowanej płcią. „Nazywam się miliard”- tak brzmi polska nazwa sprzeciwu i ma symbolizować każdą z nas, bowiem każda z nas jest narażona na przemoc i nierówne traktowanie.
14 lutego, jedna z trzech kobiet na tej planecie będzie zgwałcona lub pobita. To jest jeden miliard matek, córek, siótr, partnerek i przyjaciółek. Świat milczał i wydawał się być obojętny. Nadszedł czas, aby położyć kres przemocy, i  ciszy, która ją otacza.
14 lutego, 2013 roku, miliard kobiet i tych, którzy je kochają- zaproszonych są do wyjścia: wstańcie, protestujcie  i tańczcie. Strajk domaga się kresu przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Tysiące działaczy i organizacji na całym świecie zostało wpisanych na listę wspierającą akcję, wśród nich i Lejdiz Magazine. Wydarzenia są planowane w  wielu krajach, na całym świecie. Domagamy się przestrzegania praw: kobiet, człowieka, pracy, sprawiedliwości ekonomicznej, środowiskowych, wolności wiary. Artyści, firmy i osoby indywidualne idą razem w proteście przeciwko ich łamaniu. Rosario Dawson, Thandie Newton, Charlize Theron, Kerry Washington wraz z Yoko Ono, Jessica Alba, Anne Hathaway, Donna Karan, Jennifer Lawrence, Dylan McDermott, Roberta Redforda, Lily Tomlin, Rosie Huntington – Whitely, Zoe Kravitz- będą także tańczyli i protestowali razem z Wami!
Razem powstajemy przeciwko przemocy. Lejdiz Magazine zaplanował z tej okazji specjalną sesję zdjęciową- doskonali tancerze, modelki, artyści przeciwstawią się przemocy razem z nami. Zdradzamy, że w sesji wezmą udział najseksowniejsi mężczyźni w Polsce- Bad Boys Team. Obrazem zaszokujemy Wasze gusta artystyczne, żeby wzbudzić dyskusję, żeby do Was przemówić i zacząć wspólną walkę przeciw przemocy wobec kobiet i łamaniu ludzkich praw. Będziemy krzyczeć, szokować i apelować do Was, którzy jeszcze nie słyszeli o problemie przemocy wobec kobiet.

Wyobraź sobie moc miliardów ludzi, którzy powstają, tańczą,  pokazując naszą zbiorową siłę, naszą solidarność ponad granicami, a nasze wspólne odrzucenie przemocy wobec kobiet jako status quo. Akcja podsycana jest przez moc mediów. Dzięki temu miliard powstanie i rozpocznie rewolucję. Miliard tańczących, protestujących ludzi zmieni się w świadomych wydarzeń, uświadomionych ludzi, którzy będą aktywnie walczyć z przemocą na świecie.
Śledź stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/vday?fref=ts, żeby dowiedzieć się więcej gdzie i kiedy  na świecie powstajemy przeciw przemocy oraz 

Pozdrawiamy
Zespół Lejdiz
Do zobaczenia na 14.02.13!