WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA- Inspirująca historia pisana ołówkiem Boga

„Ołówek w ręku Boga”- historia Kasi Rosickiej Jaczyńskiej


Dziś zamieszczam film, który uważam, że każdy powinien zobaczyć. Nie tylko w celu podziwu heroizmu niezwykłej kobiety, ale ku refleksji nad własnym życiem. Mam też nadzieję, że Ci, którym los dał nieco więcej środków do życia, obudzą się i sypną groszem na podróż życia dla Kasi Rosickiej- Jaczyńskiej. Pisze do nas głową, w zasadzie punktem umieszczonym na czole, który zatrzymuje kursor na wybranej literze. Dostała od Boga dar, talent pisarski, organizatorski i za to dziś dziękuje, ciesząc się z każdej przeżytej chwili. Ile talentów masz Ty, ile darów dziś nie wykorzystałaś? Jak pięknie dziś było zjeść własnoręcznie ugotowany posiłek, przewinąć dziecko, spotkać się z przyjaciółmi, porozmawiać przez telefon. Doceniasz te proste czynności życiowe czy wciąż potrzebujesz bodźca, żeby się nad nimi zastanowić?

Historia Katarzyny Rosickiej- Jaczyńskiej to niezwykle inspirujący i przejmujący dokument o artystce, która tworzy pomimo ograniczeń chorobą. Jedenaście lat temu dawano jej najwyżej pół roku życia. Pokonała wszystkie złe proroctwa, żyje, pomimo ograniczeń- tworzy. Napisała książkę, scenariusz do spektaklu, zorganizowała koncert i wciąż chce więcej. Jej opowieść pt. „Ołówek” zniknęła z pólek błyskawicznie. Lektura niełatwa ale na pewno poruszająca wszystkie, nawet najbardziej zatwardziałe serca. 

Kasia marzy o podróży do Indii, gdzie chce się poddać miejscowej, ajurwedyjskiej terapii. Mówi o sobie, że „stała się warzywem (…) myślącą pietruszką”. Wielu z nas goni za czymś, nie zastanawia się jak piękne są rzeczy małe, jak piękne jest życie. Ona także była wśród nas. Była prężną właścicielką agencji modelek, dbającą o wizerunek kobietą sukcesu. Życie jednak kazało jej się zatrzymać. Choroba postawiła na przystanku autobus tylko w jedną stronę, a ona wciąż sie nie poddaje i jedzie dalej! 
Stwardnienie boczne zanikowe  definicja Wikipedia
Profil Kasi na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Katarzyna-Rosicka-Jaczy%C5%84ska/144118195685665
I ty możesz pomóc Kasi spełnić jej marzenie o podróży do Indii: http://uwolnicmotyla.pl/