prezenty gwiazdkowe

Szok- 300 prezentów pod choinką dla trójki dzieci!

Niektórzy rodzice tracą głowę, kiedy przychodzi czas kupowania prezentów. Niektórzy skrupulatnie odhaczają każdą rzecz na liście, którą sporządziły dzieci, inni natomiast rekompensują sobie braki z dzieciństwa. Ta mama jednak traktuje czas świąt jako ten, w którym rodzina ma być traktowana w sposób szczególny, a listy dzieci do Mikołaja traktuje z ekstremalnym namaszczeniem. Poznajcie Emmę Tapping, mamę która co roku kupuje około 300 prezentów, za co została oskarżona o znęcanie się nad dziećmi przez internetowych hejterów.

Zdjęcie choinki obłożonej prawie po czubek prezentami obiegło niemal cały świat. Biorąc pod uwagę, że Emma ma jedynie trójkę dzieci, w tym 13 letnią córkę, 9 letnią oraz 19 miesięcznego syna, to góra prezentów zdaje się być co najmniej nie ma miejscu.

Zjawisko wydaje się na tyle interesujące, że kobieta musiała bronić swojego stanowiska w sprawie rozpieszczania dzieci nie tylko w internetowych dyskusjach (15tys. udostępnień), ale także na antenie telewizji ITV. Część internautów uważa, że kobieta płaci za miłość, że jej postępowanie jest niemoralne.

Kobieta jest niezwykle zdziwiona zainteresowaniem i uważa kupowanie prezentów za normalne. Tłumaczy, że kupuje prezenty przez cały rok, wykorzystując wszystkie wyprzedaże, redukcje, okazje. Na 300 prezentów wydała w tym roku jedynie £1500. Dodaje, że nie jest osobą bogatą, tylko oszczędną, gospodarną i zorganizowaną. Nie posiada karty kredytowej i wykorzystuje jedynie swoją umiejętność planowania, połączoną z doradztwem ekspertów, aby zaspokoić pragnienia całej rodziny, jednocześnie nie zrujnować rodzinnego budżetu. Kobieta dodaje, że to jedyny czas kiedy rozpieszcza dzieci do granic możliwości i że góra prezentów jest dla niej obrazem jej wielkiej miłości.

W tym samym czasie wiele rodzin stoi na skraju ubóstwa. Food banki biją rekordy popularności i wiele osób nie może pomarzyć nawet o prezentach za £15 na osobę. Cięcia budżetowe, które zapowiada brytyjski rząd mają głównie dotyczyć systemu opieki socjalnej, a więc osób najbiedniejszych, ale także osób takich jak Emma Tapping. Wiele osób szuka możliwości zakupu wymarzonych prezentów na aukcjach internetowych, również używanych, bądź stara się wykonać je sama. Od kilku lat popularne są ręcznie wykonane mydła, płyny do kąpieli, bombki do kąpieli, a nawet produkty spożywcze takie jak: nalewki, likiery, dżemy, czy ostatnio zestawy do robienia ciasteczek. Choć nie można powiedzieć, że składniki do wykonania owych produktów należą do najtańszych, ale na pewno prezent wykonany dla kogoś z sercem ma większą wartość niż cała ich góra, która nie tylko zakrywa całą choinkę, ale także przysłania ducha świąt.