mateusz grzesiak w londynie

Sukces przez duże S okazał się wielkim sukcesem!

Na ten dzień czekała od kilku miesięcy zainteresowana samorozwojem Polonia w Wielkiej Brytanii. 9 grudnia do Londynu na specjalne zaproszenie Matyldy Setlak i Anny Ewy Suska z ExcellenceVale przybył aby przeprowadzić szkolenie „Sukces przez duże S“ Mateusz Grzesiak – jeden z najpopularniejszych polskich trenerów rozwoju osobistego, mentor biznesów, psycholog i doktor ekonomii.

Od kilku lat wśród brytyjskiej Polonii wyraźnie rośnie zainteresowanie rozwojem osobistym i przedsiebiorczością. Podążając za tym trendem Mateusz Grzesiak został poproszony o przygotowanie autorskiego szkolenia na potrzeby polskiego biznesu, który od lat prężnie rozwija się na terenie Wielkiej Brytanii i nie tylko. Program szkolenia objął kompendium niezbędnej wiedzy z zakresu sprzedaży, negocjacji, personal brandingu i komunikacji międzynarodowej.

Po wielu miesiącach przygotowań, 9 grudnia miało miejsce wydarzenie, na które przybyła rekordowa liczba uczestników – aż 600 osób z terenu całej Wielkiej Brytanii, choć event był wstępnie planowany na 450 osób. Było to więc największe w historii wydarzenie edukacyjne i biznesowe zorganizowane dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Patronat nad wydarzeniem objeły firmy: Sami Swoi oraz Business Solutions Ltd.

sukces przez duże s, mateusz grzesiak

Trener z właściwą sobie erudycją i humorem scenicznym zaprezentował wiedzę niezbędną do rozwoju na scenie międzynarodowej. Wspomniał o technikach sprzedaży, istocie marketingu, pokonywaniu ograniczeń związanych z pochodzeniem. Zdradził także unikalne techniki radzenia sobie ze stresem. Bardzo istotną częścią szkolenia była także umiejętność zarządzania w środowisku międzynarodowym. Trener poruszył kwestie związane z psychologią narodowości, przytaczając istotne wyniki badań dotyczące kilku nacji, z którymi na co dzień pracujemy, jednocześnie podpowiadając uczestnikom szkolenia sposoby na efektywną komunikację właściwą dla ich cech kulturowych.

Zaprosiliśmy Mateusza Grzesiaka jako pierwszego trenera, ponieważ jest trenerem międzynarodowym i niewątpliwie odniósł sukces przez duże S. Jest nie tylko doskonale wykształconym teoretykiem, ale także praktykiem umiejętności miękkich, niezbędnych w osiąganiu sukcesu na każdej płaszczyźnie- komentuje Anna Ewa Suska, współzałożycielka ExcellenveVale oraz dyrektor Suska Mentoring.

Ludzie, łzy i oklaski na stojąco

Szkolenie uzupełnił panel dyskusyjny, w którym wzięła udział Ilona Felicjańska, międzynarodowa modelka oraz działaczka charytatywna oraz Paul T. Lajszczak, przedsiębiorca rodem z Polski, który w ciągu kilku lat życia w Wielkiej Brytanii otworzył z sukcesem ponad 40 firm.

Ilona opowiedziała historię swojego życia, w której niemal każdy mógł odnaleźć cząstkę siebie. Od trudnych chwil dzieciństwa w małej miejscowości, poprzez wybory Miss Polonia, międzynarodową karierę, aż do upadku i spektakularnej drodze wgłąb siebie. Polały się łzy wzruszenia. Modelka, matka, kobieta, człowiek, który upadł i swój upadek zamienił w sukces życiowy, który pozwolił jej odnaleźć życiową drogę. Historia, która udowadnia, że pozorna porażka może być de facto początkiem lepszego życia. Historia sukcesu, która zebrała owacje na stojąco, ponieważ sukces ma różne oblicza. Dla jednych będzie to pełne konto, dla innych efektywna pomoc innym ludziom, dla jeszcze innych wychowanie dzieci. Każdy ma swoją jego definicję.

Paul Lajszczak nie pozostawił nas także bez autentycznej historii, która pokazała jego drogę w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak w przypadku Ilony, to życiowy zakręt stał się dla niego zapalnikiem sukcesu. Do Anglii przyjechał z kilkuset funtami, imał się wielu zajęć, aby wreszcie podjął decyzję o otworzeniu własnego biznesu. Paul poruszył także temat inwestowania w nieruchomości, w tym w modelu crowdfundingowym, który stworzył. Jego życie to inspirująca historia człowieka odważnego, który nie boi się podejmować ryzyka, a jednocześnie działa na międzynarodowych rynkach. Człowiek sukcesu, który udowodnił, że bez koneksji, doskonałej znajomości języka i fortuny można dojść do bardzo wysokiego poziomu życia i to w obcym kraju.

Networking przez duże N

Kiedy na scenie pojawia się Wojciech Kołodziejczak z Lifenetworker, wiadomo że sala zatrzęsie się w posadach. Ten wyjątkowo utalentowany prawnik postanowił bowiem swoje życie związać z łączeniem ludzi różnych światów i kultur. Salę sądową zamienił na sale pełne ambitnych ludzi, którzy szukają możliwości współpracy. Łączy ludzi z wyjątkową lekkością i trafnością. Zazwyczaj są to przedsiębiorcy brytyjscy i polscy. Tym razem jednak poprowadził sesję networkingową dla zgromadzonych uczestników szkolenia. Według nieoficjalnych danych sesja trwała zamiast do zaplanowanej godziny 19.00 aż do wczesnych godzin rannych. Ów fakt pokazał jak bardzo Polacy są spragnieni kontaktu z innymi ambitnymi przedsiębiorcami i jak bardzo cenią sobie współpracę.

Od A do Z

W dniu imprezy nad jej prawidłowym przebiegiem pracowało ponad 30 wolontariuszy, dzięki którym całokształt wydarzenia był dopieszczony w każdym calu i zebrał entuzjastyczne recenzje zebranych. Organizacja wydarzenia rozpoczęła się już o 3 w nocy!

Podczas szkolenia były do nabycia książki Mateusza Grzesiaka, także ‘MLM bez tajemnic’ autorstwa Anny Ewy Suska oraz książki Ilony Felicjańskiej, z których sprzedaży dochód zostanie przekazany na wsparcie ośrodka KARAN dla uzależnionej młodzieży.

ExcellenceVale przekazało także pulę biletów dla organizacji charytatywnych, takich jak Polish Psychologists' Association czy Europia, oraz dla przedstawicieli szkół polonijnych, dzięki czemu osoby zasłużone dla polskiej społeczności w UK mogły także dostać wartość w postaci wiedzy niezbędnej do prowadzenia międzynarodowej organizacji.

Ani przez chwilę, nie wątpiłam, że nasze szkolenie będzie udane, ale naprawdę nie spodziewam się takiego ‘efektu wow’. Ta atmosfera, energia, wspaniali ludzie, tego nie da się opisać. Jesteśmy zaszczyceni, że w wydarzeniu wzięło udział wiele popularnych wśród Polonii osobistości i przedsiębiorców. Po szkoleniu dosłownie zostaliśmy zalani listami z gratulacjami, co niewątpliwiedaje nam energię do dalszego działania – komentuje Anna Ewa Suska.

Widać Polonia jest spragniona takich wydarzeń. Nie było wcześniej czegoś takiego. Jestem dumna, że udało nam się w czasie zaledwie kilku miesięcy stworzyć nowa markę (ExcellenceVale) oraz zaprosić na wydarzenie tak wielu uczestników – komentuje Matylda Setlak, współzałożycielka ExcellenceVale oraz CEO agencji All 4 Comms.

„Sukces przez duże S“ już z nami, jednak ExcellenceVale nie zwalnia. Już za około 40 dni, 27 stycznia, będzie mieć miejsce w Londynie kolejne szkolenie „Biznes i życie na maksa“ z Jakubem B. Bączkiem.
17 marca będzie mieć z kolei miejsce trening „Ty i twoja marka online“ Joanny Ceplin. Na prośbę uczestników Mateusz Grzesiak wróci na Wyspy 5 maja z kolenym szkoleniem „Business Explosion“, które będzie poświęcone najważniejszym aspektom prowadzenia biznesu, takim jak marketing, zarządzanie zespołem, bycie liderem czy planowanie strategii. Więcej informacji na temat planowanych wydarzeń można znaleźć w serwisie www.excellencevale.com. Dodatkowo, firma dodaje ciągle do swojej oferty kolejne produkty, takie jak szkolenia online, książki i ebooki.
Za promocję wydarzenia i wprowadzenie na rynek nowej marki odpowiedzialna była agencja All 4 Comms.

Patronami medialnymi wydarzenia były: Londynek.net, Goniec Polski / Goniec.com, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Businesswoman & life i MojaWyspa.co.uk.

 

Zdjęcia: ExcellenceVale