Środowy kocioł facebookowy

Zima zła czeka nas?

Zamiast polityką, media zajęły się od dwóch zimą. Nie tą, która była czy jest, z tą przewidywaną. Wg specjalistów wszystko wskazuje na to, że mamy przygotować się na siarczyste zamiecie i zawieje. Będzie śnieg! Dużo śniegu- potwierdzają naukowcy. Wiadomość podawana jest jako coś czego mamy się bać. Zbliża się w końcu Halloween. Osobiście uważam, że to fantastyczna szansa dla naszych dzieci na poznanie białego puchu, którego ostatnimi zimami brakowało. A tymczasem ściana na Fejsie zasypana niezwykle ważnymi, niecierpiącymi zwłoki postami i zajawkami artykułów.

Chomik umiera i eutanazja

Jedna uczestniczka pewnej grupy skarży się, że jej chomik jest słaby, na co rezolutnie odpowiada jej gawiedź, że chomiki żyją krótko i że bardzo im przykro. Inni radzą jej z tego powodu…zrobić gołąbki. Kolejny news o mamie, która dostała zgodę na uśmiercenie swojej 12 letniej córki. Dziewczynka miała zapalenie opon mózgowych, wodogłowie, posocznicę, nie mówiła, nie widziała, nie chodziła i była karmiona rurą. W wyniku operacji kamieni nerkowych, została zarażona nieuleczalną infekcją, w wyniku której cierpiała tygodniami. Matka wraz z lekarzami szpitala wystąpiła do sądu najwyższego o zgodę na eutanazję, którą uzyskała jako pierwsza w kraju gdzie ów zabieg jest nielegalny. Dziewczynka zmarła w szpitalu Great Ormond Street Hospital w Londynie w wyniku zagłodzenia po 14 dniach bez pokarmu.

Herberta 90 urodziny i kwestia zaufania w związku

Ze ścianki dowiaduję się także, że dziś 90 urodziny Zbigniewa Herberta i 70 rocznicę urodzin aktorki Magdaleny Zawadzkiej. Grupa kobiet natomiast zastanawia się czy warto partnerowi udostępniać swoje hasła dostępowe do portali społecznościowych. Część twierdzi, że nie ma nic do ukrycia więc nigdy się nie wylogowuje, udostępnia hasła i wszystko. Inne natomiast pozostają w tej kwestii nieco bardziej powściągliwe, uważając swoją społecznościowa przestrzeń za prywatną, intymną i że warto pielęgnować własną przestrzeń w związku. Jeszcze inne panie przyznają, że mają wspólne konta z partnerami lub że partnerów nie interesuje ani komputer, ani internet.

Spadek popularności Kuby Wojewódzkiego i powszechna niewiedza społeczeństw

Po oczach także bije mi informacja, że Kuba Wojewódzki traci na popularności i jego felietony dla tygodnika „Polityka” nie cieszą się zbyt wielką popularnością. Kolejny post to wynik szeroko zakrojonej akcji researchingu i wieloletnich studiów nad tematem wiedzy powszechnej Brytyjczyków. Jak podaje brytyjska ITV- większość Brytyjczyków źle odpowiedziało na zadane pytania a’propos: nastoletnich ciąż, procentowej ilości chrześcijan w Wielkiej Brytanii, ilości muzułmanów, procentowej ilości emigrantów, jaki procent obywateli wziął udział w ostatnich wyborach, ilu w Wielkiej Brytanii jest bezrobotnych i czy ilość morderstw w Wielkiej Brytanii rośnie czy maleje.

Jeśli ktoś jest zainteresowany odpowiedziami na ww. pytania, znajdzie je tutaj: http://www.itv.com/news/2014-10-29/poll-uk-facts-ipsos-mori-wrong/

Dla porównania dziennik The Guardian podaje, że np. Polacy mylili się w statystykach ponad dwa razy częściej, zajmując 11 miejsce w rankingu wiedzy, przy 5 miejscu Wielkiej Brytanii. Najlepiej poinformowanym krajem okazuje się Szwecja, drugim świadomym narodem są natomiast Niemcy, trzecim- Japonia. Jaki z tych wyliczeń wniosek? Otóż zdecydowana większość społeczeństw europejskich nie ma znajomości podstawowych faktów na temat emigracji, bezrobocia czy religii, natomiast bardzo chętnie się na te właśnie tematy wypowiada. Często przywoływany nawał emigracji w UK np. okazuje się mocno przesadzony. Czy ktoś z nas się spodziewał, że emigranci stanowią jedynie 13% społeczeństwa Wielkiej Brytanii? Czy wiecie, że jedynie 5% mieszkańców Zjednoczonego Królestwa to muzułmanie?

Podróż za jeden numerek

No to teraz przejdźmy do tematów obyczajowych. Otóż dowiaduję się także dzisiaj z amerykańskiego portalu, że chińska studentka obrała sobie oryginalny sposób na finansowanie podróży dokoła Chin, podczas której ani razu nie używa hotelu jako miejsca na nocleg. Otóż Ju Peng podróżuje po Chinach, świadcząc usługi seksualne w zamian za nocleg i/lub krótkie zakwaterowanie. Jak się okazuje studentka ma dość wygórowane wymagania co do przyjmujących ją na kwaterę panów. Muszą oni być przystojni, poniżej 30 roku życia, wyżsi niż 175 cm i w dodatku pan będzie musiał pokryć koszty transportu do kolejnego miasta przeznaczenia i zapłacić za jej jedzenie.

Złodziej też człowiek

Kwestia finansowa pojawia się także w opowieści ITV o emerytce, która została okradziona przez bardzo nietypowego złodzieja i zdecydowała się mu dorzucić jeszcze £20 z własnej kieszeni. Dobroczynność bowiem ma dziś niejedno imię. Złodziej wysłał bowiem kobiecie list z przeprosinami, tłumacząc motyw swojego działania. Czynu niechlubnego bowiem dokonał pod wpływem walium, okradając emerytkę z biżuterii w celu zapewnienia lepszego buty swojej dziewczynie i nowo narodzonemu dziecku. Jednak za grzech bardzo żałował i poprosił o wybaczenie. W odpowiedzi kobieta wysłała mu £20 za przybory toaletowe. Mężczyzna spędzi w więzieniu 32 miesiące więc na pewno mu się przydadzą. Na pewno za smsy od Katie Price wdzięczny jest także Oskar Pistorius, który odnalazł w celebrytce ostoję swoich niepokojów. Pierwsze wiadomości Katie dostała podczas procesu- oczym informuja nas dzisiaj brytyjskie media.

Oko tygrysa

Środa to także kolejny dzień kiedy trenerzy fitness podejmują wyzwanie „Oko Tygrysa”, która ma na celu popularyzację chorób oczu i zachecanie do badań profilaktycznych. Akcja zrodziła się z inicjatywy trenera Tomasza Zamieli, u którego zdiagnozowano nowotwór oka.

Partner z E-Baya i cmentarne trendy

Na koniec- zdesperowana dziewczyna wystawia się na E-Bay w celu znalezienia partnera i cmentarna moda na ten rok. Obydwie wiadomości dość osobliwe i igrające z ludzkim poczuciem przyzwoitości. Dziewczynie życzymy zatem szczęścia w poszukiwaniach, a trendseterom z fabryki zniczy gratulujemy wyczucia stylu.

Prasówkę środową przygotowała dla Was: Gosia Szwed