Sprawdź, co jeszcze Anglia i Polacy w Anglii mogą zrobić dla Ciebie

Pod koniec stycznia koniecznie zajrzyj do Hiltona przy Deansgate Street w Manchesterze. Co tam takiego będzie? Yorkshire Investment & Tourism Expo: bogata oferta polskich firm działających w Wielkiej Brytanii, nieco pomysłów na wakacje w Polsce, krajach bałtyckich, Yorkshire i Manchesterze oraz solidna porcja informacji na temat możliwości założenia i rozwoju biznesu w Północnej Anglii.
        Chcemy pokazać, że Polacy także budują brytyjską gospodarkę – przekonuje Mariusz Staniurski, pomysłodawca i organizator Yorkshire Investment & Tourism Expo w Manchesterze. – Zakładają firmy, zatrudniają pracowników. Dlaczego więc nie mieliby korzystać z tych wszystkich narzędzi, z których korzystają Anglicy?
Tymczasem wielu z tych, którzy swe losy związali z Wyspami Brytyjskimi, o takich możliwościach nie słyszało. Nie tylko Polaków: także Litwinów, Słowaków czy Łotyszy. Nie wiedzą, że mogą skorzystać z grantów na start firmy oraz narzędzi, które pomagają poprowadzić działalność w jej startowym okresie. Co gorsza, wciąż zdarza się też, że nie znają swych praw pracowniczych i nie potrafią lub boją się ich egzekwować. To jeden z celów, które stawiają przed sobą targi: pokazać, gdzie szukać pomocy i praktycznych informacji.
Ale niejedyny: podczas Yorkshire Investment & Tourism Expo będzie bowiem okazja poznać atrakcje turystyczne Północnej Anglii i Polski – w tym przypadku powiedzenie, że „najciemniej jest pod latarnią” wciąż ma wiele wspólnego z prawdą. Nie zabraknie również tego, czego szuka wielu Polaków na Wyspach: oferty polskich firm.
W ramach Yorkshire Investment & Tourism Expo odbędą się wystawy tematyczne: dwudniowa Business & Tourism oraz jednodniowe Support Service for Business (28 stycznia 2014) oraz Polish Day in Manchester (29 stycznia 2014). Ponadto zapraszamy na konferencje tematyczne. Szczegółowy program już wkrótce na www.yi-texpo.biz.
Kontakt:
Aleksandra Gierwat