Sophie i jej trzy szczyty- pomóż dzieciom!

Pilne- pomóż dzieciom pokrzywdzonym przez los!

Sophie jest angielską mamą, która postanowiła zmierzyć się ze swoimi słabościami, postawić sobie wyzwanie i wspiąć się na szczyty gór, aby udowodnić światu, że jeśli chcesz, wszstsko jest możliwe. Ponadto przyświeca jej niezwykle szlachetna misja- zbierania funduszy na ośrodek dla dzieci upośledzonych i niepełnosprawnych „Lucky Charm”.W wieku niespełna dwóch lat u jej synka zdiagnozowano autyzm. Jak możecie się domyślić pierwsze chwile, kiedy dowiadujesz się, że twoje dziecko nigdy nie będzie miało normalnego życia, zawsze będzie potrezbowało pomocy, są w życiu rodziny bardzo traumatyczne. Sophie przyjęła wiadomosć z podniesioną głową. Rozpoczęła poszukiwania pomocy, miejsc, gdzie dzieci podobne do jej synka, mogą znaleźć wsparcie, zabawę i pomoc w rozwoju. Trafiła do “Lucky Charms Equine and Community Therapy Centre”, w Hertfordshire.
Od pierwszych chwil poczuli się tam jak w domu, wszechogarniająca życzliwa atmosfera, ciepło ludzi, którzy tam pracują, zaangażowanie i profesjonalizm, sprawiły że rodzina stała się stałym bywalecem tego miejsca. Synek Lewis uczony jest tam życia we wspólnocie, opieki nad zwierzętami, jazdy konnej, pewności siebie. Do tego rodzice i rodzeństwo mogą liczyc na wsparcie wyszkolonej doskonale kadry i spotkać ludzi w podobnej sytuacji, którzy ich doskonale rozumieją, co w przypadku niepełnosprawności dziecka jest niezwykle cenne.
Lewis zaczął łatwo nawiązywać kontakty, otworzył się na otoczenie, zrozumiał wartość pomagania innym, siostra Charlotte spotkała przyjaciół, którzy potrafią ją zrozumieć, którzy także mają specjalne rodzeństwo, rodzice także otrzymują wsparcie i nawiązują nowe przyjaźnie.
Ośrodek funkcjonuje na zasadzie wolontaryjnej. Pracownicy nie dostają wynagrodzenia i zdobycie każdego funta na jego utrzymanie jest dla nich dodatkową, bardzo ciężką pracą.

Sophie postanowiła zebrać fundusze na ośrodek. Znalazła na to dość oryginalny sposób- planuje wejść na trzy góry w Szkocji, przejść 26 mil w ekstremalnych warunkach pogodowych, niezależnie od pory dnia,  i  to wszystko w jeden dzień! Akcja nazywa się „National 3 Peaks Challenge”.  Każdy może wziąć w niej udział i poświęcić swoją wędrówkę na szlachetny cel tak jak Sophie. W ten sposób chce udowodnić każdemu, ze wszyscy jesteśmy zdolni do przełamywania granic swoich możliwości, do pokonania słabości i możemy zrobić wszystko, jeśli tylko chcemy. Akcja może być sponsorowana przez grupy sponsorów i osoby indywidualne, firmy i przedsiębiorstwa z całego świata.

Tutaj znajdziesz informacje na temat Sophie: http://sophiedoesthethreepeaks.co.uk/

Tutaj znajdziesz informację na temat ośrodka Lucky charms: http://www.luckycharmstherapycentre.co.uk/
I najważniejsze, tutaj możesz zrobić dotację, pamiętaj nawet 1 funt może wiele zmienić!  http://www.charitygiving.co.uk/luckycharms
Link do strony znajdziesz również na naszej stronie, w zakładce „Przyjaciele”.