Skandal w rodzinie królewskiej! Aktywistka, feministka, rozwódka- Meghan Markle, czy zostanie ulubienicą królowej?

 

27-go listopada ogłoszono oficjalnie zaręczyny księcia Harrego amerykańską aktorką Meghan Markle. Ślub, zgodnie z adnotacją królewską, odbędzie się w maju 2018 roku w kaplicy St George w Windsorze. Para poznała się dzięki przyjaciołom i wbrew obiegowym opiniom narzeczeni nie wiedzieli o sobie nawzajem praktycznie nic. Po kilku randkach, które jak się okazało, nie tak łatwo było zorganizować z powodu obowiązków zawodowych Meghan i Harry’ego, para spędziłą ze sobą dwa tygodnie pod gwiazdami w namiotach w afrykańskiej Botswanie. W pierwszym wywiadzie po oficjalnych zaręczynach opowiadają o tych dniach z błyskiem w oku, z czułością wspominając czas z dala od fleszy i osób trzecich. Wtedy narodziło się między nimi uczucie, które doprowadziło ich po dwóch latach do dnia zaręczyn. Harry nie oglądał ani „Suits”, gdzie Meghan grała seksowną prawniczkę Rachel Zane, ani też nie podziwiał jej jako Amy Jessup w thrillerze „Fringe” czy w komedii „Horrible Bosses”. Meghan natomiast nie słyszała o skandalach księcia Harry’ego, nie śledziła jego losów i będąc z dala od Wielkiej Brytanii, nie miała świadomości jak inne może być życie rodziny królewskiej i jak bardzo zmieni się jej życie. Choć spotkała swojego księcia, jej życie od dnia oficjalnych zaręczyn to, wbrew pozorom, system nakazów i zakazów, ściśle określony etykietą.

Choć narzeczona jest od księcia starsza o 4 lata, do tego jest rozwódką i jako pierwsza nie ma koligacji z błękitną krwią, została wybranką jednego z najbardziej porządanych partii na świecie. Jeśli faktycznie dojdzie do ślubu pary, będzie to precedens, który już budzi wiele kontrowersji. Choć w historii rodziny królewskiej bywały śluby rozwodników, to nikt nie pojął za małżonka osoby z klasy tzw. commoners, a tym bardziej rasy mieszanej.

Jak wiadomo, w rodzinie królewskiej panują ściśle określone protokoły zachowań. Każdy zna swoje miejsce, wie co mu wolno, a czego nie. W określony sposób należy w towarzystwie królowej pić herbatę, siedzieć, ustawiać się do zdjęć, nie można już nic zjeść po zakończeniu posiłku przez Elżbietę II. Jednakże królowa zaakceptowała w ciągu ostatnich lat wiele zman. Idzie z duchem czasu, ma konta na social mediach, jeździ Range Roverem w bluzie z kapturem (bez prawa jazdy, którego jako królowa nie potrzebuje), wystąpiła także jako aktorka u boku Jamesa Bonda w filmiku na otwarcie Igrzysk Olimpijskich. Zgoda i błogosławieństwo na ślub wnuka Harry’ego to kolejny krok do zbliżenia dotąd skostniałej monarchii do ludu. Jednak jako głowa kościoła anglikańskiego nie potwierdziła jeszcze swojego uczestnictwa w ceremonii zaślubin.

 

Kim są rodzice Meghan i czy pasuje do królewskiej rodziny?

Przeciwnicy małżeństwa a Amerykanką, zarzucają jej nie tylko brak szlacheckich korzeni i pochodzenie, ale także fakty obyczajowe wiążące się z życiem w niepełnej rodzinie oraz jej własny rozwód. Mama Meghan- Doria Radlan jest ciemnoskórą instruktorką jogi i pracownicą socjalną, która pomaga osobom z problemami psychicznymi w Kalifornii. Urodziła Maghan w 1981 roku, w sześć lat później rozwiodła sie jednak z jej ojcem- Thomasem Markle. Meghan to kombinacja genów irlandzko- duńskich od strony ojca z afro-amerykańskimi matki. Mama aktorki jest na tyle inna od córki, że często była brana za jej nianię. Pochodzenie Meghan sprawiało dziewczynie w młodości wiele kłopotów. Nie tylko miała problem z identyfikacją rasowo- społeczną, ale także nieakceptującymi jej do końca rówieśnikami. Wstydziła się swojej inności. Jako zaletę zaczeła ją postrzegać dopiero na studiach, gdzie swoje pochodzenie podkreślała z dumą. Kolejne przeszkody jednak napotkała w świecie filmowym. Na castingach bowiem nie bardzo wiedziano jak ją zakwalifikować. Była klasyfikowana na rozmaite sposoby: jako latynoska, także jako egzotyczna rasa kaukaska. Znalezienie dla niej roli nie należało do najłatwiejszych.

Jako mała dziewczynka nauczyła się walczyć o zrozumienie społeczeństwa dla inności. Mama często zabierała małą Meghan w miejsca, gdzie żyli ludzie w potrzebie, biedni, chorzy, niepełnosprawni. Pomimo rozwodu rodziców Meghan deklaruje, że jest blisko z obojgiem rodziców. Dzięki mamie aktorka nabrała wrażliwości na sprawy społeczne, czesto angażuje się w akcje charytatywne, jest ambasadorką World Vision Canada i Clean Water Campaign. Wspierała także żołnierzy z Afganistanu. Dużo mówi o prawach kobiet, które wspiera całym sercem od lat dziecięcych. Słynna historia o reklamie znanego płynu do mycia naczyń odbiła się szerokim echem na całym świecie. Meghan przeciwstawiła się po raz pierwszy tradycyjnemu wizerunkowi kobiety- kury domowej, postanowiła zawalczyć ze stereotypami na tyle, że nie tylko firma postanowiła zmienić narrację reklam, ale także zainspirowała inne marki do porzucenia wizerunku kobiety uwięzionej w pieleszach domowych. Meghan przyczyniła się do rewolucji w obrębie przemysłu reklamowego i obyczajowości. Wprowadziła równouprawnienie do mediów.

Ojciec aktorki natomiast zapewne wpłynął na decyzję córki o zostaniu aktorką, bowiem latami pracował w przemyśle filmowym jako oświetleniowiec choć obecnie deklaruje się jako bezrobotny. To świat kina był inspiracją dla dziewczynki, która szukała swojego miejsca w życiu. Tam odnalazła pole do wzmacniania swojej pewności siebie, na której zbudowała swoją karierę.

Meghan Markle as a child

Poza rodzicami Meghan ma 52 letnią siostrę- córkę ojca, która cierpi na stwardnienie rozsiane. Choć Samantha w najnowszych wystąpieniach życzy jej dobrze, wciąż wspomina o swoim bólu związanym z byciem porzuconą od czasu kiedy siostra związałą sie z księciem. Zamierza nawet napisać ksiażkę, która zdradzi sekrety z życia przyszłej księżniczki Meghan przed związkiem z księciem Harrym. Dodaje, że prawda o Meghan może zniszczyć jej wizerunek, bowiem odkąd Meghan zaznała lepszego życia w Hollywood odwróciła się od rodziny, której nie pomaga ani finansowo ani nie wspiera w trudnych chwilach. Według siostry książę Harry od dawna był celem matrymonialnym Meghan , która postanowiła wspiąć się po szczeblach socjalnej drabiny. Siostra, poza brakiem relacji rodzinnej, zarzuca także przyszłej żonie księcia dwulicowość. Wspomina, że poza tym, że Meghan duzo mówi o pomocy, tak naprawdę nie robi nic realnego, np. nie oferuje wsparcia finasowego dla tych, o których potrzebach mówi.

Meghan Insta Like

Przyszła żona księcia nie jest na pewno powściągliwa w swoich opiniach. Na Instagramie pokazuje swoją osobę jako normalną dziewczynę, która lubi dobrze zjeść, kocha domowe zacisze, psy, swoich przyjaciół, grę na gitarze, kwiaty, podróże i grę aktorską. Uwielbia zarówno sushi, jak i indyka, czy hamburgera. Nic nie wskazuje na to, że jej profil został poddany liftingowy rodziny królewskiej. Nie wskazują na to ani jej wybory modowe. Wbrew królewskiej stylistyce, jej spódnice nie sięgają za kolano, chętnie nosi dżinsy, szorty, koszulki bez ramiączek i odkryte sandały. Z babcią Harry’ego na pewno połączy ją miłość do psów, którą okazuje czworonogom bardzo ochoczo. Sama jest właścicielką dwóch psów ze schroniska. Według najnowszych doniesień jeden z nich zamieszka razem z parą po ślubie.

Meghan Markle yoga

Dogadaja się także z królową co do wyboru alkoholu. Meghan bowiem nie stroni od kieliszka wina czy szampana, podobnie jak królowa, która znana jest z picia wina do obiadu, po kolei jednak dodając w ciągu dnia także gin z Dubonnet i szampana tuż przed snem. Nie bardzo jednak można sobie wyobrazić tęsknotę jakiej dozna będąc z dala od mamy, której miłość również często wyznaje w mediach społecznościowych. Niewątpliwie Harry pojmie za żonę kobiete piekną, którą wyróżnia poczucie humoru, silna oosbowość i wrażliwość na świat. Jednak czy te zalety zostaną docenione w rodzinie królewskiej i jak Amerykanka odnajdzie się w świecie zasad i reguł tak ściśle określonych i przestrzeganych od stuleci? Czy jej prywatna historia nie przyćmi jej zalet i nie przyczyni się do utraty sympatii brytyjskiego społeczeństwa, które nie jest przyzwyczajone do tego, że wśród członków rodziny znajduje się ktoś z ludu, kto w dodatku nie posiada płynącej w żyłach błękitnej krwi i pochodzi z USA? Zgoda królowej Elżbiety II na to małżeństwo wydaje się dawać przyzwolenie na zmiany i wprowadzać nową erę do świata uznawanego dotąd za skostniały i bardzo tradycyjny. Póki co Meghan staje się najpopularniejszą ikoną stylu, obserwowany jest jej każdy krok. Bije od niej pozytywna energia miłości i z gracją porusza się w nowej sytuacji, w czym zdolności aktorskie na pewno jej pomagają. Czy jednak wystarczy tej niezależnej feministycznej duszy talentu, cierpliwości i pokory, żeby odtąd jej życie było sterowane odgórnie?

This slideshow requires JavaScript.