REPREZENTACJA POLSKI NA OLIMPIADZIE W LONDYNIE 2012

Reprezentacja olimpijska czyli Lejdiz na sportowo

Igrzyska olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Wioska olimpijska już wykończona transport londyński już odczuwa obciążenie nadmiernym ruchem, wynajęcie pobliskich domów to zamach na  roczną pensję a restauracje pękają w szwach pod napływem turystów z całego świata. Jak będzie? Przekonamy się sami. W każdym razie nikt póki co nie straszy przyjezdnych powrotem w trumnie.Przygotowania zdają się iść gładko i o czasie.
Dziś przedstawiamy Wam naszych polskich zawodników, którzy zakwalifikowali się do reprezentacji krajowej, ze szczególnym uzwględnieniem naszych pań. Która z nich zawiezie ze sobą medal i stanie się bohaterką narodową? Która zostanie okrzyknięta najpiękniejszą reprezentantką Polski?

BADMINTON
kobiety
gra pojedyncza Kamila Augustyn (1982, SKB Suwałki)
mężczyźni
gra pojedyncza Przemysław Wacha (1981, LKS Technik Głubczyce)
gra podwójna Michał Łogosz (1977, SKB Suwałki) Adam Cwalina (1985, SKB Suwałki)
gra mieszana Nadieżda Zięba (1984, UKS Hubal Białystok)Robert Mateusiak (1976, UKS Hubal Białystok)
KAMILA AUGUSTYN
BOKS
Karolina Michalczuk (1979, PACO Lublin) 51 kg
KAROLINA MICHALCZUK
GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Joanna Mitrosz (1988, UKS Jantar Gdynia) wielobój
JOANNA MITROSZ

GIMNASTYKA SPORTOWA

Marta Pihan-Kulesza (1987, MKS Kusy Szczecin) wielobój

MARTA PIHAN KULESZA

Roman Kulesza (1983, AZS AWF Biała Podlaska) wielobój

JEŹDZIECTWO

ujeżdżenie
Beata Stremler (1984, Lewada Zakrzów), koń Martini
Katarzyna Milczarek (1965, KJ Zagozd), koń Ekwador
Michał Rapcewicz (1982, AKU Thomson Wrocław), koń Randon
wkkw
Paweł Spisak (1981, JKS Dako Galant Skibno), koń Wag
BEATA STREMLER,
KATARZYNA MILCZAREK

JUDO

kobiety

Katarzyna Kłys (1986, Wisła Kraków) 70 kg
Daria Pogorzelec (1990, Wybrzeże Gdańsk) 78 kg
Urszula Sadkowska (1984, UKS Nippon Olsztyn) +78 kg

mężczyźni
Paweł Zagrodnik (1987, Czarni Bytom) 66 kg
Tomasz Adamiec (1982, UKJ Ryś Warszawa) 73 kg

Janusz Wojnarowicz (1980, Czarni Bytom) +100 kg

DARIA POGORZELEC
URSZULA SADKOWSKA
KATARZYNA KŁYŚ, 
KAJAKARSTWO
klasyczne
kobiety
Aneta Konieczna (1978, Warta Poznań) K-1 500 m, K-4 500 m
Beata Mikołajczyk (1985, UKS Kopernik Bydgoszcz) K-2 500 m, K-4 500 m
Marta Walczykiewicz (1987, KTW Kalisz) K-1 200 m, K-4 500 m
Karolina Naja (1990, AZS AWF Gorzów Wlkp.) K-2 500 m, K-4 500 m
mężczyźni
MARTA WALCZYKIEWICZ
ANETA KONIECZNA,
BEATA MIKOŁAJCZYK
KAROLINA NAJA

Piotr Siemionowski (1988, Zawisza Bydgoszcz) K-1 200 m
Piotr Kuleta (1977, Zawisza Bydgoszcz) C-1 200 m, C-1 1000 m
Marcin Grzybowski (1979, Posnania Poznań) C-2 1000 m
Tomasz Kaczor (1989, Warta Poznań) C-2 1000 m

górskie

kobiety
Natalia Pacierpnik (1988, KKK Kraków) K-1 slalom

NATALIA PACIERPNIK

mężczyźni

Mateusz Polaczyk (1988, Zawisza Bydgoszcz) K-1 slalom
Grzegorz Kiljanek (1984, LKK Drzewica) C-1 slalom
Marcin Pochwała (1984, KKK Kraków) C-2 slalom
Piotr Szczepański (1988, KKK Kraków) C-2 slalom
KOLARSTWO
torowe
sprint drużynowy Damian Zieliński (1980, SSPS Piast Szczecin) oraz sprint Kamil Kuczyński (1984, SSPS Piast Szczecin) oraz keirin Maciej Bielecki (1986, SSPS Piast Szczecin) Adrian Tekliński (1989, ALKS Stal Grudziądz) rezerwowy
MAŁGORZATA WOJTYRA

omnium kobiet 

Małgorzata Wojtyra (1989, Bo Go Szczecin)
górskie (MTB)
kobiety
Maja Włoszczowska (1983, CCC Polkowice)
Aleksandra Dawidowicz (1987, CCC Polkowice)
MAJA WŁOSZCZOWSKA
ALEKSANDRA DAWIDOWICZ

mężczyźni

Marek Konwa (1990, Milka Superior MTB Racing Team)
Piotr Brzózka (1989, JBG2 Team Warszowice)
szosowe
mężczyźni
wyścig ze startu wspólnego
Michał Gołaś (1984, Omega Pharma Quick Step Belgia)Michał Kwiatkowski (1990, Omega Pharma Quick Step Belgia) Maciej Bodnar (1985, Liquigas Cannondale Włochy)

kobiety

wyścig ze startu wspólnego
Katarzyna Pawłowska (1989, UKS 1 Limaro Kórnik)

KATARZYNA PAWŁOWSKA

LEKKA ATLETYKA
kobiety
100 m Marta Jeschke (1986, SKLA Sopot)
200 m Anna Kiełbasińska (1990, AZS AWF Warszawa)
1500 m Renata Pliś (1985, MKL Maraton Świnoujście)
maraton Karolina Jarzyńska (1981, Piętka Katowice)
400 m ppł Anna Jesień (1978, LŁKS Prefbet Śniadowo)

MARTA JESCHKE,
ANNA KIEŁBASIŃSKA

KAROLINA JARZYŃSKA

KATARYZNA KOWALSKA

3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska (1985, LKS Vectra-DGS Włocławek) 

Matylda Szlęzak (1989, AZS AWF Kraków)
dysk Żaneta Glanc (1983, OŚ AZS Poznań)
młot Anita Włodarczyk (1985, Skra Warszawa) Joanna Fiodorow (1989, OŚ AZS Poznań)
tyczka Monika Pyrek (1980, OSOT Szczecin) Anna Rogowska (1981, SKLA Sopot) warunkowo do 30.07
7-bój Karolina Tymińska
(1984, ZLKL Zielona Góra) warunkowo do 21.07
chód 20 km Paulina Buziak (1986, OTG Sokół Mielec)

ŻANETA GLANC
ANITA WŁODARZCZYK
MONIKA PYREK
KAROLINA TYMIŃSKA
MATYLDA SZLĘZAK
PAULINA BUZIAK
AGNIESZKA DYGACZ
                   
AGNIESZKA SZWARNÓG
ANNA KIEŁBASIŃSKA
MARIKA POPOWICZ

DARIA KORCZYŃSKA
EWELINA PTAK

Agnieszka Szwarnóg (1986, AZS AWF Kraków) Agnieszka Dygacz (1985, UKS Technik Radom)

4×100 m Anna Kiełbasińska (1990, AZS AWF Warszawa)Marika Popowicz (1988, SL WKS Zawisza) Daria Korczyńska(1981, WKS Śląsk) Ewelina Ptak (1987, WKS Śląsk) Marta Jeschke (1986, SKLA Sopot)
ANNA JESIEŃ
AGATA BEDNAREK

4×400 m Anna Jesień (1978, LŁKS Prefbet Śniadowo) Agata Bednarek (1988, AZS Łódź) Justyna Święty (1992, AZS AWF Katowice) Patrycja Wyciszkiewicz (1994, Olimpia Poznań) Iga Baugmart (1989, BKS Bydgoszcz)

mężczyźni
100 m Dariusz Kuć (1986, Zawisza Bydgoszcz)
JUSTYNA ŚWIĘTY
PATRYCJA WICISZKIEWICZ
IGA BAUGMART

400 m Marcin Marciniszyn (1982, WKS Śląsk)

800 m Marcin Lewandowski (1987, Zawisza Bydgoszcz)Adam Kszczot (1989, RKS Łódź)
maraton Henryk Szost (1982, WKS Grunwald Poznań) Marcin Chabowski (1986, WKS Flota Gdynia)
110 m ppł Artur Noga (1988, Warszawianka)
3000 m z przeszkodami Łukasz Parszczyński (1985, Podlasie Białystok)
dysk Piotr Małachowski (1983, Śląsk Wrocław) Robert Urbanek (1987, MKLA Łęczyca) Przemysław Czajkowski(1988, AZS AWF Biała Podlaska)
kula Tomasz Majewski (1981, AZS AWF Warszawa)
młot Paweł Fajdek (1989, KS Agros Zamość) Szymon Ziółkowski (1976, OŚ AZS Poznań)
oszczep Paweł Rakoczy (1987, AZS AWFiS Gdańsk) Bartosz Osewski (1991, AZS AWFiS Gdańsk) Igor Janik (1983, AZS AWFiS Gdańsk)
tyczka Łukasz Michalski (1988, Zawisza Bydgoszcz) Paweł Wojciechowski (1989, Zawisza Bydgoszcz) warunkowo do 30.07
chód 20 km Dawid Tomala (1989, AZS AFW Katowice)Grzegorz Sudoł (1978, AZS AWF Kraków) Rafał Augustyn(1984, OTG Sokół Mielec)
chód 50 km Łukasz Nowak (1988, AZS Poznań) Rafał Sikora(1987, AZS AWF Kraków) Rafał Fedaczyński (1987, AZS AWF Katowice)
4×100 m Dariusz Kuć (1986, Zawisza Bydgoszcz) Robert Kubaczyk (1986, OŚ AZS Poznań) Kamil Kryński (1987, Podlasie Białystok) Jakub Adamski (1987, OŚ AZS Poznań)Artur Zaczek (1989, OŚ AZS Poznań)
4×400 m Marcin Marciniszyn (1982, WKS Śląsk) Piotr Wiaderek (1984, AZS AWFiS Gdańsk) Kacper Kozłowski(1986, AZS UWM Olsztyn)
ŁUCZNICTWO
kobiety Natalia Leśniak (1991, Łucznik Żywiec)
mężczyźni Rafał Dobrowolski (1983, Stella Kielce)
NATALIA LEŚNIAK
PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY
kobiety Sylwia Gawlikowska (1983, CWKS Legia Warszawa)Katarzyna Wójcik (1983, CWKS Legia Warszawa)
mężczyźni Szymon Staśkiewicz (1987, ZKS Drzonków Zielona Góra) Łukasz Klekot (1989, ZKS Drzonków Zielona Góra)
SYLWIA GAWLIKOWSKA

PŁYWANIE

kobiety
OTYLIA JĘDRZEJCZAK

Otylia Jędrzejczak (1983, AZS AWF Warszawa) sztafeta 4×200 m st. dow., 100 i 200 m st. mot.

KATARZYNA WILK

Karolina Szczepaniak (1992, AZS AWF Warszawa) sztafeta 4×200 m st. dow, 100 i 200 m st. mot.
Katarzyna Wilk (1992, AZS AWF Katowice) sztafeta 4×200 m st. dow., 100 m st. dow.

ALEKSANDRA PUTRA

Aleksandra Putra (1986, AZS
 UWM Olsztyn)
sztafeta 4×200 m st. dow.
Anna Dowgiert (1990, Śląsk Wrocław) 50 m st. dow.
Alicja Tchórz (1992, Juvenia Wrocław) 200 m st. grzb.
Diana Sokołowska (1996, Juvenia Białystok) sztafeta 4×200 m st. dow.

ANNA DOWGIERT
ALICJA TCHÓRZ

NATALIA CHARŁOS
DIANA SOKOŁOWSKA

Natalia Charłos (1993, Swim-team Elmshorn) 10 km

mężczyźni
Konrad Czerniak (1989, Wisła Puławy) 100 m st. dow., 100 m st. mot., sztafeta 4×100 m st. zm.
Paweł Korzeniowski (1985, AZS AWF Warszawa) 200 m st. mot., sztafeta 4×100 m st. zm.
Radosław Kawęcki (1991, Korner Zielona Góra) 200 m st. grzb.
Marcin Cieślak (1992, Warszawianka) 200 m st. mot., 200 m st. zm.
Mateusz Sawrymowicz (1987, MŁP Szczecin) 1500 m
Marcin Tarczyński (1990, Amprel Pruszków) sztafeta 4×100 m st. zm., 100 m st. grzb.
Dawid Szulich (1990, Delfin Legionowo VKS) sztafeta 4×100 m st. zm., 100 m st. klas.
Kacper Majchrzak (1992, Warta Poznań) sztafeta 4×100 m st. zm.
Sławomir Kuczko (1985, AZS AWF Warszaw) sztafeta 4×100 m st. zm., 200 m st. klas.
Oskar Krupecki (1992, MKP Szczecin) sztafeta 4×100 m st. zm.
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
ALEKSANDRA KLEJNOWSKA-
KRZYWAŃSKA

kobiety

Joanna Łochowska (1988, UKS Zielona Góra) 53 kg
Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (1982, CWSPC Zawisza Bydgoszcz) 53 kg
Ewa Mizdal (1987, Unia Hrubieszów) 69 kg
JOANNA ŁOCHOWSKA
EWA MIZDAL

mężczyźni

Krzysztof Zwarycz (1990, KPC Górnik Polkowice) 77 kg
Adrian Zieliński (1989, Tarpan Mrocza) 85 kg
Arsen Kasabijew (1987, KPC Górnik Polkowice) 94 kg
Tomasz Zieliński (1990, Tarpan Mrocza) 94 kg
Marcin Dołęga (1982, CWSPC Zawisza Bydgoszcz) 105 kg
Bartłomiej Bonk (1984, Budowlani Opole) 105 kg
SIATKÓWKA
drużyna mężczyzn
Paweł Zagumny (1977, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) Łukasz Żygadło (1980, Fakieł Nowy Urengoj) Zbigniew Bartman(1987, Asseco Resovia) Jakub Jarosz (1987, Latina Volley)Marcin Możdżonek (1985, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) Piotr Nowakowski (1987, Asseco Resovia Rzeszów) Grzegorz Kosok (1986, Asseco Resovia) Michał Kubiak (1988, Jastrzębski Węgiel) Bartosz Kurek (1988, Dynamo Moskwa)Michał Ruciak (1983, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) Michał Winiarski (1983, PGE Skra Bełchatów) Krzysztof Ignaczak(1978, Asseco Resovia Rzeszów)
SIATKÓWKA PLAŻOWA
Grzegorz Fijałek (1987, Delic-Pol Norwid Częstochowa)Marius Prudel (1986, TS Volley Rybnik)
STRZELECTWO
Sylwia Bogacka (1981, Gwardia Zielona Góra) Agnieszka Nagay (1981, Orzeł Łódź) Beata Bartków-Kwiatkowska(1981, Wisła Kraków) Paula Wrońska (1991, Lider-Amicus Lębork)
SYLWIA BOGACKA
AGNIESZKA NAGAY

PAULA WROŃSKA

BEATA BARTKÓW- KWIATKOWSKA
SZERMIERKA
kobiety
Sylwia Gruchała (1981, AZS AWF Warszawa) floret druż.
Małgorzata Wojtkowiak (1982, AZS AWF Poznań) floret druż.
Martyna Synoradzka (1988, AZS AWF Poznań) floret druż.
Magdalena Piekarska (1986, AZS AWF Warszaw) szpada ind.
Aleksandra Socha (1982, AZS AWF Warszawa) szabla ind.
Karolina Chlewińska (1983, AZS AWFiS Gdańsk) floret druż. rezerwowa
mężczyźni
Adam Skrodzki (1983, AZS AWF Katowice) szabla ind.
Radosław Zawrotniak (1981, AZS AWF Katowice) szpada ind.
SYLWIA GRUCHAŁA
MARTYNA SYNORADZKA

SYLWIA GAWLIKOWSKA
MAGDALENA PIEKARSKA
ALEKSANDRA SOCHA
KAROLINA CHLEWIŃSKA

TAEKWONDO
Michał Łoniewski (1988, AZS AWF Warszawa) waga piórkowa (68 kg)
TENIS
kobiety
singiel i debel Agnieszka Radwańska (1989, Nadwiślan Kraków) Urszula Radwańska (1990, Nadwiślan Kraków)
debel Klaudia Jans-Ignacik (1984, SKT Sopot) Alicja Rosolska(1985, Warszawianka)
mężczyźni
singiel Łukasz Kubot (1982, KKT Wrocław)
debel Marcin Matkowski (1981, Mera Warszawa) Mariusz Fyrstenberg (1980, Masters Szczecin)

AGNIESZKA RADWAŃSKA

URSZULA RADWAŃSKA
KLAUDIA JANS- IGNASIK

ALICJA ROSOLSKA

TENIS STOŁOWY
kobiety
Qian Li (1986, KTS Tarnobrzeg) ind. i druż.
Natalia Partyka (1989, SKTS Sochaczew) ind. i druż.
Katarzyna Grzybowska (1989, MKSTS Polkowice) druż.
Kinga Stefańska (1980, KTS Tarnobrzeg) druż. rezerwowa
mężczyźni 
Yi Wang Zeng (1983, Bogoria Grodzisk Maz.) ind.

QIAN LI
NATALIA PARTYKA
KATARYZNA GRZYBOWSKA
KINGA STEFAŃSKA

TRIATHLON
kobiety
Maria Cześnik (1977, WLKS Kmicic Częstochowa) Agnieszka Jerzyk (1988, 64-sto Leszno)
mężczyźni
Marek Jaskółka (1976, Biuro Podróży AS Szczecin)

MARIA CZEŚNIK
AGNIESZKA JERZYK

WIOŚLARSTWO
kobiety
dwójka podwójna Julia Michalska (1985, Tryton Poznań)Magdalena Fularczyk (1986, Lotto Bydgostia)
czwórka podwójna Natalia Madaj (1988, Posnania Poznań)Joanna Leszczyńska (1988, WTW Warszawa) Kamila Soćko(1988, WTW Warszawa) Sylwia Lewandowska (1991, WTW Warszawa)

JULIA MICHALSKA, MAGDALENA FULARCZYK
NATALIA MADAJ
mężczyźni
jedynka Michał Słoma (1982, AZS UMK Toruń)
dwójka bez sternika Jarosław Godek (1981, AZS AWF Gdańsk) Wojciech Gutorski (1982, Lotto Bydgostia WSG)
czwórka podwójna Michał Jeliński (1980, AZS AWF Gorzów Wlkp.) Marek Kolbowicz (1971, AZS Szczecin) Adam Korol(1974, AZS AWFiS Gdańsk) Konrad Wasielewski (1984, AZS Szczecin)
czwórka bez sternika wagi lekkiej Miłosz Bernatajtys (1982, Lotto Bydgostia WSG) Łukasz Pawłowski (1983, AZS UMK Toruń) Paweł Rańda (1979, AZS Politechnika Wrocław)Łukasz Siemion (1985, Lotto Bydgostia WSG)
ósemka Michał Szpakowski (1981, AZS UMK Toruń) Mikołaj Burda (1982, Lotto Bydgostia WSG) Krystian Aranowski(1988, Zawisza Bydgoszcz) Piotr Hojka (1984, Zawisza Bydgoszcz) Rafał Hejmej (1980, Zawisza Bydgoszcz) Marcin Brzeziński (1984, WTW Warszawa) Zbigniew Schodowski(1987, AZS AWF Gorzów Wlkp.) Piotr Juszczak (1988, Zawisza Bydgoszcz) Daniel Trojanowski (1982, Zawisza Bydgoszcz)
ZAPASY
kobiety
Iwona Matkowska (1982, MLKS Agros Żary) styl wolny 48 kg
Monika Michalik (1980, Orlęta Trzciel) styl wolny 63 kg
mężczyźni
Damian Janikowski (1989, Śląsk Wrocław) styl klas. 84 kg
Łukasz Banak (1983, Śląsk Wrocław) styl klas. 120 kg

IWONA MATKOWSKA
MONIKA MICHALIK

ŻEGLARSTWO
kobiety
Zofia Klepacka-Noceti (1986, YKP Warszawa) RS:X
Agnieszka Skrzypulec (1989, SEJM Pogoń Szczecin) 470
Jolanta Ogar (1982, AZS AWFiS Gdańsk) 470
Anna Weinzieher (1990, AZS UW Warszawa) Laser Radial
mężczyźni
Przemysław Miarczyński (1979, SKŻ Sopot) RS:X
Mateusz Kusznierewicz (1975, Gdański Klub Żeglarski) Star
Dominik Życki (1974, Spójnia Warszawa) Star
Łukasz Przybytek (1989, DKŻ Dobrzyń) 49-er
Paweł Kołodziński (1988, AZS AWFiS Gdańsk) 49-er
Kacper Ziemiński (1990, SEJK Pogoń Szczecin) Laser
Piotr Kula (1987, BTZ Biskupiec) Finn

ZOFIA KLEPACKA- NOCETI
AGNIESZKA SZCZYPULEC

JOANNA OGAR 
Anna Weinzieher

Tekst: Gosia Szwed


Źrodła zdjęć:
www.dziennikpolski24.pl
www.przegladsportowy.pl
www.bieganie.pl
www.wiadomosci.gazeta.pl
www.zagle.com.pl
www.pingpong.com.pl
www.sports.pl
www.wspolczesna.pl
www.sport.tvp.pl