Relacja z ART. LIVE FASHION KRAJEWSCY, 4.12.2013

Piotr i Ewa Krajewscy 

3 x M: Moda, Malarstwo, Motoryzacja. 
 „Prawdziwa sztuka krytyk się nie boi” – tym cytatem z klasyka można skomentować wczorajszy show duetu projektantów Ewy i Piotra Krajewskich ART LIVE FASHION.

 Wydarzenie w hali na Domaniewskiej rozpoczął malarski performance Piotra Krajewskiego, który tworzył obraz na oczach widzów bez użycia pędzla. Za narzędzie malarskie służyły mu ciała trzech kobiet. Po prezentacji dzieła, na czerwony dywan wjechały ( dosłownie) modelki w zabytkowych mercedesach klasy S z  Mercedes Klub Mrągowo, z których szarmancko  wyprowadzał je na wybieg Robert Jarek.

Projektanci zaprezentowali 18 zwiewnych kreacji na sezon wiosna/lato 2014, które w oczywisty sposób wyrażały ich artystyczne pasje i spojrzenie na modę. Z oryginalnymi sukniami idealnie współgrała biżuteria autorstwa Bitru Fariel Design/ Natalia Strzelecka, oraz specjalnie na ten pokaz przygotowana kolekcja butów polskiej marki obuwniczej Nessi, w tym jeden model męskich oficerek dla projektanta.   


Krajewscy nie byliby sobą, gdyby w oryginalny sposób nie zaaranżowali  przestrzeni artystycznej pokazu: całemu wydarzeniu towarzyszyła jam session,  w wykonaniu   wybitnego kompozytora multiinstrumentalisty- Filipa Siejkę i saksofonistę- Tomasza Busławskiego, w muzycznej symbiozie ze znakomitymi   DJ Timo i Dicca.  Artystycznego smaczku dodała Larysa, uczestniczka X Factora, w repertuarze Tiny Turner.

Wydarzenie zwieńczyła osobista manifestacja projektantów, którzy na zakończenie pokazu wjechali na scenę Mercedesem -Benz SLS AMG, wystylizowani    przewrotnie na ikony światowej mody- Karla Lagerfelda i Annę Wintour, sprzeciwiając się podrabianiu marek, wyrażonym prezentacją banneru z napisem STOP  FAKING.
Całe wydarzenie lekko dowcipnie i z gracją poprowadził Filip Chajzer, który nie zdradził czy wystąpił w kreacji Karela czy Hansa;-) 

Filip Chajzer


Projektanci wielokrotnie zaznaczali, że nie oczekują bezkrytycznego aplauzu dla swojej pracy, że chcą wzbudzać emocje. Moda to sztuka, sztuka to emocje – jeśli zastosować tą miarę do show Krajewskich, to trzeba przyznać, że był to wyjątkowy, bogaty we wrażenia wieczór. Jeden z tych, o których w natłoku innych pokazów, trudno będzie zapomnieć.  A w sztuce przecież o to chodzi!!!

Gośćmi pokazu byli m.in.: Anna Samusinek,ambasadorka marki Nessi, Agnieszka Wielgosz, Anna Głogowska, Joanna Mrotek. Ryszard Rębiszewski, Jacek Borkowski z rodziną, Karolina Borkowska, Marcin Czyżewski, Maciek Florek, Patrycja Pająk oraz ok. 200 innych osób, ciekawych działań projektantów.

Anna Samusionek

          

Anna Głogowska

                                                                                                               

Sponsorzy i Partnerzy:
Mercedes-Benz Warszawa, SI- Siwik, Mercedes Club Mrągowo, Willa Prima, Black Stone, Nessi, Bitru Fariel Design- Natalia Strzelecka,, Heli-Pol, Weisberg, Bio Dermic, Szkoła Modelek i Stylizacji ASF, PR Promotion Instytut,  Centrum Edukacyjne Żelazna, Kosmiczne Metamorfozy, Apis, Timo i Dicca, Glejze.com, Cukiernia Kosmetyczna Candy”Co, Tomasz Dyczewski. O fryzury modelek zadbała Akademia Fryzur Marzena Kappy-Boguszewska, o make-up Studium Wizażu Dziewulscy.


Patronat Medialny:
Business Woman & Life, IK Imperium Kobiet, Art Imperium, Wnętrza Daniela, Lounge Magazyn, przedsiębiorcy@eu. Radio RP.FM, Moda i Ja, Auto Polki, Rynek de, Mamy Cel, Dobry Menager, Kobietyka.pl, Radio Polska Live, Lejdiz Magazine