PSYCHOLOGICZNE WTORKI- Zmieniamy swoje życie, od dziś dostajemy to, czego chcemy!

Recepta na sukces
Pewnie, że możesz
Ci z Was, którzy regularnie czytają Lejdiz Magazine, zapewne pamiętają przedstawione do tej pory na łamach rubryki proste i łatwe w użyciu procedury, w naturalny sposób prowadzące do sukcesu i poczucia satysfakcji w najtrudniejszych, a zarazem najważniejszych dziedzinach życia. W kolejnych odcinkach będę głównie starała się odpowiadać na Wasze listy, zapytania, które otrzymałam podczas wakacji jak również nadal otrzymuje.
To, co szczególnie mnie zaskoczyło, gdy przeglądałam korespondencje od was to ogromna desperacja w utrzymaniu niepożądanych stanów. Oczywiście nikt o tym wprost nie napisał.

 „Stosuje się do Twoich wskazówek, ale to nie działa nadal nie znalazłam pracy, codziennie siedzę na necie, wysyłam moje oferty w odpowiedzi na ogłoszenia serwisu pomagającego znaleźć pracę i nic …żadnej odpowiedzi no może czasem znajdę w mojej skrzynce emaila z tekstem przykro nam nic z tego. Zdarza mi się nawet wysłać do 15 CV dziennie i nic. Może wysyłam za mało CV(…)”.
A tu inny fragment listu: „jestem samotny, od pewnego czasu szukam dziewczyny, chodzę regularnie do Pubu X, założyłem nawet sobie profil w serwisie randkowym Y. i jak do tej pory poza niezobowiązującą krótką wymianą zdań/emaili nie udało mi się spotkać tej jedynej. Co ze mną nie tak? Powoli zaczynam tracić wiarę, może powinienem jeszcze więcej siedzieć w Pubie lub na stronie internetowej?(…).
Odpowiedź jest jedna: jeśli robisz coś co nie działa czyli nie uzyskujesz zamierzonego rezultatu, zrób coś innego. Innego, czyli nie to samo to zwykle. Naturalnie mamy tendencję do intensyfikowania naszych zachowań w sytuacji, gdy coś nam nie wychodzi.
Rozważmy przykład: jesteśmy na ulicy i podchodzi do nas osoba mówiąca w języku, którego nie rozumiemy.
Co robimy staramy się jej powiedzieć, że nie znamy języka w którym do nas mówi i jej nie rozumiemy. Jak to robimy?
Mówimy do niej stosując różne sposoby, które przyjdą nam do głowy: najpierw powoli, wyraźnie-prawie literując każde słowo, jeszcze wolniej, głośno i głośniej, czasem krzyczymy. Osiągamy efekt?
Raczej nie. Nasz rozmówca nadal nas nie rozumie, ani my jego. To,co zrobiliśmy to jedynie zintensyfikowaliśmy tylko jeden sposób działania. Zrobienie czegoś innego oznacza wykonanie zupełnie innego działania np. próba komunikacji za pomocą gestów, wejście do księgarni i zakupienie słownika, telefon do przyjaciela, który zna dany język itp.
Sposobów jest wiele. Naszym zadaniem jest znalezienie takiego, który w danym momencie będzie najskuteczniejszy. Dopóki jednak nie wypróbujemy innego sposobu nie będziemy wiedzieć czy zadziała.
Przepis na sukces jest bardzo prosty:
– zdecyduj czego chcesz
– zrób coś
– obserwuj co się dzieje i swoje rezultaty
– nie działa?
– zrób coś innego!
Zmieniaj swoje postępowanie, aż do chwili , gdy osiągniesz cel.
Jak to bywa w życiu…
Większość ludzi nie stosuje tej zasady w praktyce, bo jest zbyt banalna i oczywista!
Wielu z nas, kiedy słyszy: „wystarczy wiedzieć, co się chce i zrobić coś”-  nie robi nic, ale za to intensywnie myśli, co należałoby zrobić, albo decyduje: „to nie jest takie proste „zrobić coś”, bo to będzie wymagało ode mnie wysiłku.
„Może lepiej będę robił to, co do tej pory może w końcu mi się uda”. Do tego mamy przekonanie, które w nas narasta, jeśli nam coś nie wychodzi, że to się nie da zrobić i mamy odpowiedź, dlaczego tak niewiele osób stosuje się do powyższej zasady.
Jednym z koniecznych warunków osiągania zamierzonych celów czy też skutecznego realizowania marzeń,  jest dokonywanie zmian w swoim myśleniu, w zachowaniu, w oparciu o informacje, jakie otrzymujemy z otoczenia.
Pomyśl, co dla Ciebie oznacza słowo ZMIANA. Przeraża? Ekscytuje? Pociąga? Zniechęca? Inspiruje? Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami pisząc na adres info@nlpgate.co.uk . Czekam na Wasze listy.
I na koniec…
Pamiętajcie o tym, że tajemnica sukcesu jest tak prosta, że wielu z nas po prostu jej nie dostrzega. Bez względu na to, kim jesteśmy, jaka historia życiowa stoi za nami, możemy mieć wszystko, o czym marzymy. Pod warunkiem, że wiemy, czego chcemy i szukamy poprzez nasze działania sposobów by zbliżyć się do naszego wymarzonego celu.
Agnieszka Major- psycholog, coach, certyfikowany trener NLP. Konsultant programu NHS „Stop smoking”. W ramach prywatnej praktyki  (NLPGate.co.uk) pomaga w poszukiwaniu ukrytych zasobów u wszystkich tych, którzy pragną dokonać zmian w swoim życiu lub poprawić jego jakość, prowadząc coaching, terapię indywidualną, par i grupową, warsztaty rozwoju osobistego, hipnoterapię i doradztwo psychologiczne. Współzałożycielka i były prezes PPA.