PSYCHOLOGICZNE WTORKI- Agnieszka Major walczy z uzależnieniami

UZALEŻNIENI OD UZALEŻNIEŃ

Pewnie, że możesz

 „Jeżeli chcesz coś usilnie zmienić w swoim życiu i wciąż nie masz tam rezultatów, to u podstaw tego, z dużym prawdopodobieństwem, leży jakiś rodzaj uzależnienia.”
Maya Alexis Belluci

           Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się od czego jesteś uzależniony? Uzależnienie powszechnie jest kojarzone ze standardowymi nałogami takimi jak: papierosy, alkohol, czy narkotyki. W ostatnich latach do tej grupy klasyfikuje się również zakupoholizm, seksoholizm czy też hazard. Jednak kategorie uzależnienia dotyczą wszystkich ludzi i obejmują znacznie szerszą klasę obiektów w przypadku, których możemy mówić o nałogu lub jego cechach, z czego tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę. Na pytanie od czego jesteś uzależniony, mało kto daje szczerą odpowiedź jednocześnie działając od czasu do czasu kompletnie wbrew logice.


 Skąd pomysł na warsztat „Uzależnieni od uzależnień” w ramach Happy Hours niezależnie od tego, czy mieliście już do czynienie z NLP na poziomie Praktyka, Mistrza, czy Eksperta, czy też nawet nie wiecie czym jest NLP? Wynika on z prostej obserwacji, że różne typy uzależnień wpływają na nasze życie bezpośrednio motywując nas do działań i zachowań niekoniecznie chcianych lub też nie pozwalając na zmianę naszych niechcianych zachowań  i działań w różnych sferach naszego życia. 
    
       W naturze ludzkiej leży po prostu uzależnienie. Powszechnym jego rodzajem dotykającym właściwie wszystkich jest uzależnienie od emocji. Jeżeli przez chwilę przyjrzysz się sobie wnikliwiej to zauważysz, że są emocje lub ich kategorie, do których czujesz często nieświadomy, ale stosunkowo silny lub po prostu silny „pociąg”. Twój mózg spostrzega je w wyniku swojej historii życiowej, jako te, które są potrzebne do przeżycia i bez których nie jest on w stanie istnieć i funkcjonować normalnie. 

Dlatego na różne sposoby „motywuje” cię, abyś tak działał lub zachowywał się, aby móc je odczuwać. Na przykład: masz nawyk odkładania spraw na później. Być może próbowałeś walczyć z tym na różne sposoby i wciąż się nic nie zmieniło, choć uważasz na poziomie racjonalnym, że powinno to być bardzo proste. Tylko zwróć uwagę na jedną rzecz. Gdy odkładasz sprawy na potem, to w wyniku tego masz okazję przeżywać określoną emocję, która z punktu widzenia twojego mózgu jest mu potrzebna do przeżycia. Jest to silniejsze niż wszystkie twoje logiczne racjonalne działania, twój mózg po prostu tego pragnie, potrzebuje i musi to dostać za wszelką cenę. Ponieważ żyjemy z tym od zawsze, to często nawet nie zauważamy naszych uzależnień od emocji. A to właśnie one powodują najwięcej zamieszania w naszym życiu. 

         Być może, gdy spojrzysz  na swoje związki zauważysz też pewne prawidłowości. Jeśli są to związki, które nie spełniają twoich oczekiwań, to sprawdź jakich emocji dostarczali/dostarczają ci w nich twoi partnerzy/partnerki, od których paradoksalnie, ale jesteś uzależniony(a). Zwróć też uwagę, jakich emocji dostarczają ci twoi koledzy/koleżanki z pracy, dzieci, znajomi itp. Mogą to być stany uczuciowe pozytywne i negatywne, bo my jako ludzie jesteśmy uzależnieni także od pozytywnych emocji. Ot weźmy choćby stan zakochania. Niektórzy są tak uzależnieni od stanu euforii i ekscytacji w tym obszarze, że z niewiadomych dla siebie względów muszą co chwila wchodzić w nowe relacje, aby przeżywać określone emocje. Weź swoje nawyki żywieniowe – tam też jest cały obszar uzależnień. Gdzie nie spojrzysz  na życie ludzkie, tam będziesz widział uzależnienia. I możesz tu być zupełnie spokojny. Bo w uzależnieniach nie ma twojej odpowiedzialności – one po prostu są i nie można z nimi wygrać w standardowy sposób, czyli siłą woli i dobrymi postanowieniami, że następnym razem będzie inaczej.

Terapeuci NLP Gate należą w tej chwili do grona kilku terapeutów/coachów na świecie potrafiących wyleczyć każdy rodzaj uzależnienia. Już sama wiedza na temat mechanizmu uzależnień w pewien sposób osłabia ich działanie, dlatego zapraszamy Cię na ten warsztat, bo może coś zmienić w twoim życiu lub skorzystania z naszego programu likwidującego go. Biorąc udział w programie pozbędziesz się każdego nałogu w ciągu kilku niespełna tygodni. Zapraszam. Już dziś zmień kierunek swojego życia.Nadal zachęcam Czytelników do zadawania pytań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na adres: aga_major@yahoo.com
Tekst: Agnieszka Major
Zdjęcia: internet
Jeśli chcesz skutecznie rzucić palenie zgłoś się do Polskiej Kliniki Rzucenia Palenia przy PPA/Kick it/NLPGate pisząc na  info@nlpgate.co.uk lub dzwoniąc pod numer telefonu 07832376622. Serwis jest darmowy, refundowany przez NHS.
Agnieszka Major- psycholog, coach, certyfikowany trener NLP. Konsultant programu NHS „Stop smoking”. W ramach prywatnej praktyki  (NLPGate.co.uk) pomaga w poszukiwaniu ukrytych zasobów u wszystkich tych, którzy pragną dokonać zmian w swoim życiu lub poprawić jego jakość, prowadząc coaching, terapię indywidualną, par i grupową, warsztaty rozwoju osobistego, hipnoterapię i doradztwo psychologiczne. Współzałożycielka i były prezes PPA.
HAPPY HOURS Z AGNIESZKĄ MAJOR!
Masz poczucie, że stoisz na rozdrożu? Rzeczy się dzieją wokół Ciebie a Ty starasz się za wszelką cenę wśród nich nie pogubić zamiast wziąć sprawy w swoje ręce? Czujesz, że powinieneś podjąć jakąś decyzję, ukierunkować swoje życie, a nie wiesz jak tego dokonać? Jak dokonać w sobie zmian i stać się bardziej sprawnym w wybranej dziedzinie życia? Jak zdobyć nowe umiejętności? Na szczęście istnieją na to wszystko skuteczne recepty. Zapytaj o nie podczas NLPGate Happy Hours. Przyjdź skorzystaj z okazji. Zapisy: info@nlpgate.co.uk