Projektantka Ewa Krajewska zakrwawiona pod sejmem

Tym razem tylko na niby…
Po ostatniej serii wypadków w Polsce z udziałem pijanych kierowców, Piotr i Ewa Krajewscy rozpoczęli szeroko zakrojoną kampanię, która ma na celu zaostrzenie kar dla osób prowadzących pod wpływem alkoholu. Dziś po sejmem odbył się art happening, z udziałem kontrowersyjnej pary projektantów mody. Nikt do tej pory nie posunął się do takiego kroku, zatem akcja na pewno udana, zwracająca uwagę mediów i polityków na problem, który jest przyczyną dużej ilości z 5000 wypadków samochodowych rocznie.

Oto co powiedzieli projektanci o swoim happeningu:

„Nie pozwalajmy na zabijanie naszych bliskich na ulicach naszego kraju! Wszystkich co są za zaostrzeniem kar dla pijanych kierowców.
16 stycznia godzina 12:00 (parking przed Sejmem) odbył się Happening, w którym Piotr Krajewski przekazał w formie artystycznej, (edukacyjnej) poprzez instalację, którą stworzył , na ten dzień emocje i wartości, które nie pozwalają Piotrowi na obojętność. Nic nas nie przekonuje tak jak mocne obrazy!
Było to to tylko jednorazowe i niepowtarzalne widowisko..

Happening, z definicji: charakteryzuje się bezpośredniością, otwartością, często z elementami improwizacji mającej swoją dramaturgię, tworzącą logiczną narrację i zestaw symboli, obrazów, gestów, przedmiotów, oraz ludzi na ulicy, czyli Was tych którzy będziecie z nami. Artysta chciał poruszyć granice realności i eksperymentował na granicy życia i sztuki, sztuki i życia.”

Tym razem zginęła na niby jego żona, aktor i lalka, a wypadkowi uległ podstawiony samochód. Jednak jutro może to być prawdziwy członek Twojej rodziny. Nie bądź wiec obojętny wobec problemu, który wbrew pozorom dotyczy wielu z nas. Piłaś, nie prowadź. Jeśli ktoś znajomy wsiada za kierownicę po pijanemu, powstrzymaj go. 


Zdjęcia:  Marcin Wziontek https://www.facebook.com/MarcinWziontekPhotography