ONE BILLION RISING- PROTEST PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET


Kochani,
Pozostało jedynie kilka dni do akcji OneBillion Rising (Nazywam się miliard), która ma na celu walkę z przemocą wobec kobiet na całym świecie. Jedna kobieta na trzy padnie ofiarą przemocy w czasie jej przeznaczonym. Tak mówią statystyki. Jeden milard kobiet. To tragedia często dziejąca się za zamkniętymi drzwiami. 14 lutego mówimy o tym głośno, zwaracając uwagę świata na to, co nie powinno juz mieć miejsca.

Informowaliśmy Was, że również przyłączamy się do akcji i w tym celu została zrobiona sesja zdjęciowa z udziałem kilku wyzwolonych, wspaniałych kobiet i równie wspaniałych mężczyzn, którzy zgodnie przeciwwstawili się przemocy wobec kobiet. W ciągu kilku kolejnych dni zobaczycie materiał, który udało nam się zrealizować- fotografie, video i plakaty, dotyczące akcji.

Namawiamy Was także do przyłączenia się do akcji- powstania kobiet i mężczyzn przeciwko nierówności, okrucieństwu, agresji.

Na stronie: http://onebillionrising.org/znajdziecie dużo informacji zarówno na temat samej akcji, jak i możliwości przyłączenia się do niej na terenie całego świata. Już ponad 200 krajów zgłosiło uczestnictwo w proteście 14 lutego! Poza milionami kobiet, powstają z nami także celebryci, organizacje, media, aktywiści.
Nas wsparła Ilona Felicjańska i grupa Bad Boys- polscy Chippendale’s. Sesję zorganizowaliśmy w Warszawie, z udziałem przedstawicielek różnych zawodów- stewardessy, gimnastyczki, instruktorki fitness, tancerki oraz celebrytki- z zawodu modelki i pisarki, o wielkim sercu, wspierącej wielu potrzebujących. Rewolucję czas zacząć. Protestujemy, tańczymy, powstajemy przeciwko przemocy wobec kobiet. Mówimy STOP.

Piszcie też do nas o formie przemocy, o której słyszałyście w swoich krajach. Będziemy szczegółowo pisać o tym przeciwko czemu protestujemy.

Dołączajcie!

Przesyłajcie swoje sprzeciwy na naszą stronę Facebookową: https://www.facebook.com/pages/Lejdiz-magazine/134723193224283?fref=ts

Twitujcie: ze znaczkiem #1BillionRising

Pokazujcie się na YouTube: #1BillionRising
Do zobaczenia 14 lutego na całym świecie!


Pozdrawiamy,
Lejdiz

Zdjęcie: modelka: Ilona Felicjańska, foto: Klaudia Karczmarek- Essentiel Photography, projekt plakatu: Marcin Ciarka, charakteryzacja: Eliza Bergchauzen