OBIADY CZWARTKOWE- KULINARIA. Zupka z mango z grejpfrutem i pitają

Dziś nieco egzotycznie i kolorowo. Piękna, pożywna i pełna witamin zupa-deser z mango.

Potrzebujesz:
4 dojrzałe owoce mango
szklankę mleka kokosowego
3/4 szklanki wody
1/2 szklanki cukru
2 liście kafir lime albo skórka z limonki
1 grejpfrut
3/4 szklanki tapioki
*opcjonalnie Dragon fruit (smoczy owoc, pitaja)
świeże listki mięty do ozdoby

Mango obierz i zmiksuj z mlekiem kokosowym, pozostawiając trochę owoców pokrojonych w kostkę do ozdoby. Wodę, cukier, liście kafir lime lub skórkę z limonki zagotuj, zrób syrop. Odstaw do ostygnięcia i wyrzuć listki. Zmiksuj ostudzony syrop z masą mango.
Przygotuj tapiokę zgodnie z przepisem. Kiedy wystygnie połącz z pozostałą masą. Zupę podawaj schłodzoną, z kawałkami grejpfruta, mango, owocu pitaja, ozdobione listkiem mięty.

Przepis pochodzi ze strony www.zencancook.com

Dragon Fruit- smoczy owoc

Pitaja lub smoczy owoc, truskawkowa gruszka (chiń.) huǒ lóng guǒ 火龍果/龙果, (wiet.) thanh long oraz nanettikafruit i pitahaya) – to owoc wielu gatunków kaktusa, zwłaszcza z rodzaju Hylocereus, ale także Stenocereus. Pochodzi z Meksyku i Ameryki Środkowej, ale obecnie jest też uprawiany w wielu krajach Azji Południowo-Wschodniej takich jak Wietnam, Filipiny, Malezja, ale także na Tajwanie, Okinawie, Izraelu i w południowych Chinach. Pitaja kwitnie tylko w nocy; kwiaty gatunków wytwarzających następnie owoc pitai są dużymi, białymi pachnącymi kwiatami, charakterystycznymi dla danego kaktusa. Kwiaty te są nazywane też z tego powodu Królową Nocy lub Księżycowym Kwiatem. (Wikipedia)