Wiele z Was na pewno myślało lub myśli o założeniu własnej firmy.  Jak pokazują statystyki, najwięcej biznesów kobiecych powstaje w momencie kiedy są w ciąży lub tuż po, kiedy świeżo upieczona mama prowadzona hormonalną gorączką szuka sposobu na to, aby pozostać w domu z dzieckiem, jednocześnie dbając o niezależność finansową i dobro ekonomiczne swojej rodziny. W cyklu Lejdiz Biznes przedstawiamy praktyczne porady jak założyć firmę, poprowadzić ją do sukcesu i cieszyć się nowym życiem.

Oto 10 powodów dlaczego warto założyć firmę w Wielkiej Brytanii?

  1. Dziecinnie łatwa procedura– rejestracja firmy online dla sprawnego umysłu to kwestia kilku minut
  2. Brak podatku aż do £10.600 udokumentowanych przychodów w skali roku
  3. Niski podatek do £32.000– zapłacisz jedynie 20% jeśli zarobisz powyżej £11.000
  4. Składka na ubezpieczenie zdrowotne- £2.80 za tydzień (przy niskich zarobkach- do £5956 nie musisz płacić go wcale). Składka uprawnia Cię do zasiłku macierzyńskiego pod warunkiem, że była płacona co najmniej 26 tygodni okresu testowego i zarabiałaś w nich co najmniej 30 funtów tygodniowo-liczy się także praca w innym kraju.
  5. Mozliwość pobierania benefitów Child Tax Credit i Working Tax Credit- stawka zależna od zgłoszonej ilości godzin pracy
  6. Mozliwość odliczenia wielu wydatków ( w tym części czynszu jeśli biznes jest prowadzony w domu, ubezpieczeń, części wydatków na ubrania, telefony, gaz, prąd, wodę, telewizję- wszystko procentowo zależne od części tych usług wykorzystywanych w celach biznesowych- zazwyczaj 5-20%)
  7. Możliwość dostosowania godzin pracy do trybu życia rodziny i podział zysków na członków rodziny w celu obniżenia podatku od kwoty rocznej
  8. Wynajmowanie opieki dodatkowej do dzieci tylko na godziny, które rzeczywiście są niezbędne dla biznesu
  9. Nie musisz wynajmować księgowej, listę wydatków i przychodów możesz prowadzić sama
  10. Możliwość samorozwoju i ogromnej satysfakcji