LEKKKIE PIĄTKI- URODA. Agnieszka zabiera nas dzisiaj do świata barw

ANALIZA KOLORYSTYCZNA- wstęp

      Co to jest analiza kolorystyczna i czy w ogóle warto za tą usługę płacić?
Twórczynią podstaw analizy kolorystycznej jest  Caroline Jackson.  To właśnie ona dostrzegła, że barwy podzielone ze względu na swą temperaturę barwową czyli ciepłe i zimne, i można je przyporządkować do czterech pór roku. Swój podział oparła na ilości kolorów przeważających w danej porze roku. Wiosna i jesień to ciepłe typy urody natomiast zima i lato należą do zimnych.

              Jak Wam się wydaje ile przeciętna analiza kolorystyczna może trwać? 30, 60 minut? No niestety, znacznie dłużejJ Profesjonalna analiza kolorystyczna to minimum 2-3 godziny. Ocenę typu  kolorystycznego zaczyna się bowiem od szczegółowego wywiadu z klientką. Pytania dotyczą naturalnego koloru cery, włosów, tęczówki, występowania rumieńców, piegów, pigmentu ust, kontrastu pomiędzy białkiem a tęczówką. Przy analizie warto wspomnieć o wszelkich zabiegach jakie stosujemy, które mogą zmieniać nasz naturalny wygląd jak : farbowanie włosów, korzystanie z solarium, picie soku z marchewekJ  
Ciepłe kolory
           Następnie zaczyna się właściwa analiza kolorystyczna, w której wykorzystuje się zestaw chust. Przyzwoity zestaw składa się z 4 części po 20 chust każda. Wszystko wokół naszej twarzy powinno być zneutralizowane, co oznacza, że nasze włosy i ubranie powinny zostać ukryte, a makijaż usunięty. Tak przygotowanej klientce osoba wykonująca analizę będzie przykładać po kolei chusty i obserwować jak poszczególne barwy będą wpływać na wygląd twarzy.
         Teraz najważniejszy punkt, czyli na co powinnyśmy zwracać uwagę decydując się na tę usługę.  Jak wspominałam wcześniej analiza nie powinna trwać krócej niż około 2 godzin, powinna być poprzedzona szczegółowym wywiadem.  Nie dajmy się nabrać na szybkie analizy w drogeriach, przy sztucznym oświetleniu, tylko światło dzienne jest odpowiednie do tego typu działań. Ważne jest także sprawdzenie czy przed nami nie było przed chwilą innej klientki. Wypoczęte oczy osoby przeprowadzającej analizę to podstawa. 
Czasem zdarza się, że typ jest bardzo trudny do określenia i wtedy nie powinien być określany na siłę bo łatwo o pomyłkę. Wyznacza się wtedy kolejny termin (oczywiście bez dodatkowych kosztów)  w celu dokładniejszych ustaleń. Każda profesjonalna usługa określania typu urody powinna się zakończyć wręczeniem klientce próbnika kolorystycznego czyli zestawu barw pasujących do jej typu oraz omówieniem cech charakterystycznych danego typu i sugestii jeśli chodzi o ubiór i makijaż.
Zimne kolory
          Ja osobiście polecam tą usługę. Decydując się na analizę kolorystyczną, upewnijmy się, że jest to na pewno profesjonalna usługa, a jeśli w jej trakcie coś nam nie odpowiada, to nie bójmy się zwrócić uwagi. Często samemu ciężko jest określić swój typ lub robimy to błędnie. Miałam okazję być klientką i muszę powiedzieć, że prawidłowo przeprowadzona analiza pozwoli nam poprawić nasz wizerunek i będziemy mogły faktycznie zaobserwować w praktyce jak barwa i jej odcień zmienia nasz wygląd ( ciekawe przeżycie). W kolejnych artykułach opiszę poszczególne typy urody i jak dobrać do nich odpowiedni makijaż.  A może już wiecie jaką porą roku jesteście J? Pozdrawiam

Agnieszka Czerwińska