LEKKIE PIĄTKI- URODA. Typy urody ciąg dalszy- LATO

Letni typ urody- co, z czym i jak?

Próbowałaś rozszyfrować jakim typem urody jesteś?  A może rozwiązywałaś testy, które mówiły Ci, że jesteś podobna do Julianne Moore więc na pewno jesteś jesieniąJ  Muszę przyznać, że samemu jest dość ciężko określić swój typ, no chyba, że posiadamy dużo charakterystycznych cech dla danego typu. Dziś zgodnie z panującą obecnie porą roku poznamy cechy kobiety-lato.  Przypominam, że mimo skojarzenia z upałami i wakacjami, lato jest jednym z dwóch typów chłodnych.

Jak już wspominałam w jednym z artykułów próbę określenia typu urody przeprowadzamy na zasadzie obserwacji takich cech jak: kolor i typ cery, rodzaj opalenizny, barwa piegów, pigment ust, kolor włosów, rzęs i brwi. Wzięty zostaje pod uwagę także kolor tęczówki, białka oraz kontrast między nimi.  Pani- lato posiada delikatną, cienką, w odcieniu jasnego, pudrowego różu skórę, zazwyczaj dobrze ukrwioną. Większość kobiet tego typu opala się najpierw na czerwono, później opalenizna brązowieje. Niektóre lata posiadają śniadą cerę i szybko opalają się na kolor chłodnego brązu.  Jeśli występują piegi to mają szarobrązowy odcień. Włosy są przeważnie cienkie. Mogą być zarówno w kolorze blond jak i brązu, jednak zawsze w mysim, popielatym odcieniu, nigdy ze złotym połyskiem. Kiedy pani- lato zaczyna siwieć, włosy zyskują perłowobiały lub wręcz niebieskoszary odcień. Tęczówki wydają się być zamglone, przez co nie kontrastują silnie z białkiem. Możliwe kolory oczu to: szarozielone, szare, szaroniebieskie, jasnoniebieskie oraz bardzo rzadko piwne.

Kobiety- lato posiadają chyba najbardziej elegancką paletę barw czyli pastele. Są połączeniem rozmytych kolorów jesieni i wypłowiałych barw wiosny. Są często mylone właśnie z delikatnymi odcieniami obydwu tych typów, ale dzięki temu pani- lato może sobie pozwolić na ,, pożyczenie’’ kilku dodatkowych odcieni z palet tych dwóch pór roku.
W makijażu trzymamy się zasad i używamy łagodnych barw a unikamy silnych kontrastowych kolorów. Te ostatnie dodadzą lat i podkreślą wady. Typ lato to typ chłodny więc wybierajmy kosmetyki właśnie w tej tonacji. Pasujące kolory pomadek to: amarant, fuksja, malina, rozbielona śliwka, karmazyn, rozbielony róż.  Jeśli chodzi o paletę cieni to powinny się tam znaleźć kolory : pistacjowy, miętowy, liliowy, lawendowy, szary, grafitowy, gołębi, turkusowy, stalowy. W obydwu tych kosmetykach należy unikać barw wpadających w pomarańczowy i złoty.

Typ „lato” jest najczęściej występującym typem urody w Polsce. W makijażu należy pamiętać, żeby nie używać zbyt ciemnych barw, make up nie może być  mocny, nie powinien zdominować miękkich rysów twarzy. Make up Moniki jest właśnie takim podkreśleniem jej naturalnej urody, sprawia, że skóra wygląda świeżo i zdrowo. Pastelowe cienie sprawiły, że uwagę przyciągają błyszczące piwne tęczówki. Wiele pań ,,ociepla ‘’swój wizerunek farbując włosy, co sprawia, że kobieta- lato może z powodzeniem sięgnąć po barwy zarezerwowane dla wiosny i jesieni.  Kolorowy makijaż Karoliny jest na to świetnym przykładem. Na powiece z palety lata mamy cytrynowy i malinowy, natomiast jabłkowa zieleń pochodzi z palety wiosny, gdzie kolory są bardziej soczyste.  Jest to dobre rozwiązanie dla pań , które nie bardzo wpisują się w wizerunek eterycznej blondynkiJ.

I jak zdefiniowałaś się już?  Jeśli lato to Ty zacznij oswajać się z kolorami z tej palety a zobaczysz efekty. Jeśli nie to zapraszam do lektury kolejnych artykułów z tej seriiJ  
Słonecznego lata życzę

PALETA BARW DLA TYPU LETNIEGOTekst: Agnieszka Czerwińska www.funnyface.pl
Zdjęcia: Michał Jędrzejewski
Modelki: Karolina Was, Monika Adamin