LEKKIE PIĄTKI- URODA.Trendy w makijażu Fall/Winter 12/13 czyli w to zaopatrzyć kosmetyczkę na nadchodzący sezon

GUCCI

Jesienne trendy w makijażu 2012/13


Czujecie już powiew jesieni?

Ja owszem, szczególnie kiedy obserwuję zmieniające się wystawy sklepowe i pojawiające się nowe trendy w prasie kobiecej, które nie pozwalają zapomnieć , że lada chwila zmiana sezonu. Ciężko rozstać się z latem, ale dla niektórych to właśnie jesień jest najpiękniejszą porą roku. Jest to świetny czas na czerpanie pomysłów z kolorystyki przyrody w okół. W jaki sposób łączyć ze sobą kolory?

Jesienne trendy zaskakują przepięknymi kolorami oraz elegancją stylu.

Po pierwsze to co rzucało się przede wszystkim w oczy na światowych wybiegach to mocny akcent na usta. Uwaga, niekoniecznie im ciemniej tym bardziej trendy, więc  nie polecam czerni na ustach. Modne będą natomiast pomadki w kolorach: głębokiej śliwki, wina, czekoladowej czerwieni. Usta pozostają raczej matowe( słowa ,, raczej’’ użyłam, gdyż mam świadomość, że wśród Nas są panie, którym ciężko jest się rozstać z błyszczykiemJ). Prawdopodobnie moda na tak ciemne usta inspirowana jest stylem femme fatale oraz modą na wampiry, dlatego zadbano również o cerę, która wydawała się idealnei bez skazy, wręcz porcelanowa. Takie kontrastowe połączenie nadaje mocniejszy, dramatyczny charakter. W związku z tym radziłabym ten rodzaj makijażu potraktować raczej jako wieczorowy.

Jeśli chodzi o make up oczu to jesienne trendy przynoszą nam trzy opcje.

CAVALLI

Pierwsza to futurystyczny makijaż, czyli zestawienie kilku barw a także niekonwencjonalne ich rozmieszczenie. Tutaj najlepiej skorzystać ze swojej wyobraźni i nie bać się działać. W przypadku kiedy nie jesteśmy aż tak odważne, wystarczy, że dodamy jeden nowy dla Nas element niezależnie czy będzie to inaczej namalowana kreska czy niespotykane w codziennym makijażu połączeni barw. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to tendencja do wydłużania oka. Staramy się więc rozcierać cienie daleko poza zewnętrzny kącik oka.


Drugą opcja to łagodne przejście z trendów letnich do jesiennych z drobną modyfikacją. O co chodzi?  O kreskiJ Letni hit okazał się na tyle fajny, że kontynuujemy go w kolejnym sezonie. Stawiamy więc na kolorowe eyelinery i pigmenty( troszkę zaoszczędzimy, ponieważ każdej z Nas został jakiś w kosmetyczce z sezonu letniegoJ ), ale uczymy się rysować znacznie grubsze kreski, zajmujące prawie całą powiekę.

STELLA MCCARTNEY

W nadchodzącej porze roku kolory, które powinny panować na powiekach to: kobaltowy, lazurowy, jagodowy, szmaragdowy oraz różne odcienie brązu.  Pamiętajcie przy wyborze eyelinera lub cieni nie sugerujcie się tym, który kolor uważacie za najładniejszy tylko tym, który z nich najlepiej wydobędzie i podkreśli Wasze tęczówki.

DIOR

Trzeci trend to jest ciekawa propozycja od Diora, czyli właściwie biała lub naturalna powieka, kolorowy eyeliner  i tu zaskoczenie, kolorowy i najlepiej by było żeby był o tej samej barwie co eyeliner tusz do rzęs.  Moim zdaniem bardzo nowoczesny, świeży pomysł.  Bardzo fajne rozwiązanie na imprezy.  Można także zrezygnować z kreski i pomalować jedynie kolorowym tuszem rzęsy, również uzyskamy ciekawy efekt.

I jak się Wam podobają nadchodzące trendy? Wybrałyście już styl dla siebie?  Będzie to femme fatale, kobieta z przyszłości a może nimfa z lazurowymi rzęsami?:) W następnym artykule jesienny  makijaż kobiety fatalnej a póki co cieszmy się jeszcze letnim słoneczkiemJ 

Tekst: Agnieszka Czerwińska

Zdjęcia: internet