LEKKIE PIĄTKI- URODA. Dziś słowo o szmince naszej nowej twarzy Agnieszki Czerwińskiej

Usta w makijażu są niezwykle ważnym obszarem. Według znanego francuskiego makijażysty Francoisa Narsa kochamy kobiety, które posiadają wystarczająco pewności siebie, aby wyjść na świat z ustami przyozdobionymi odważnym kolorem. Wystarczy pomyśleć o Ricie Hayworth czy Avie Gardner, którym nie śniłoby się, aby pokazać się publicznie bez perfekcyjnie umalowanych ust. Wiele kobiet czuje się po prostu nago bez szminki na ustach. A Ty zastanawiałaś się jaki jest Twój stosunek do tego atrybutu kobiety?
             Nie rozstajesz się ze swoją pomadką czy wręcz odwrotnie budzi ona w Tobie niepewność? Jeśli bardziej skłaniasz się ku tej drugiej opcji to doczytaj artykuł do końca a może uda mi się Ciebie przekonać, że czasem warto po nią sięgnąć.
Pomadki są obecnie najlepiej sprzedającym się produktem z kosmetyków kolorowych. Dzieje się tak, gdyż przy pomocy już niewielkiej ilości szminek możemy otrzymać dziesiątki odcieni mieszając je ze sobą w różnych proporcjach. Nie ma zatem potrzeby wydawania fortuny na niezliczone sztuki.    Wystarczą przecież dwie, trzy pomadki, pędzelek przeznaczony do ich nakładania i trochę inwencji twórczej. Istotne jest również to, iż w szybki i łatwy sposób możemy się jej pozbyć i zmienić odcień jeśli nam nie odpowiada.

            Malujemy mocno usta kiedy chcemy przyciągnąć czyjeś spojrzenie. Są one najatrakcyjniejszą częścią twarzy np. dla mężczyzn, zwłaszcza jeśli noszisz pomadkę w odcieniu czerwieni. Czerwień jest kolorem stymulującym witalność, pobudzającym do aktywności. Jest chętnie wybierany przez osoby żywiołowe, szukające nowych doświadczeń. Sięgają po ten kolor kobiety zdecydowane lub takie, które chcą sobie dodać odwagi. Czerwone usta mogą sugerować innym, że powinni się mieć na baczności, dlatego musimy być świadome jak ogromny wpływ ma kolor ust na to jak jesteśmy odbierane.

           Musimy o tym pamiętać, ponieważ nie przy każdej okazji będzie stosowny tak mocny makijaż ust. Oczywiście zależy też to od tego co chcemy osiągnąć. Wiele kobiet obawia się, iż czerwony może być zbyt krzykliwy a czasem nawet tandetny, dlatego powinnyśmy go stosować oszczędnie, najlepiej na małych powierzchniach lub w dodatkach i elementach wykończenia. W makijażu ostra czerwień na ustach łączona jest najczęściej z delikatnym makijażem oczu, nierzadko podkreślonych wyłączenie kreską. Tak jest na przykład w makijażu w stylu pin up. Warto pamiętać przy tak intensywnych kolorach o obrysowaniu ust konturówką gdyż pomadki często potrafią się rozlać a mocny kolor niestety sprawia, że jest to bardzo widoczne. Konturówka zatrzyma nam pomadkę na miejscu. Czerwone usta będą ozdobą każdej kobiety jeśli zadbamy o to by odcień był odpowiednio dobrany do karnacji i osobowości, a sam makijaż starannie wykonany. Perfekcyjnie umalowane usta z dobrze dopasowanym odcieniem czerwieni będą zawsze odbierane jako niezwykle szykowne, dlatego nie bójmy się zaprzyjaźnić z tym na wskroś kobiecym akcesorium jakim jest pomadka w czerwonym odcieniu.
Tekst: Agnieszka Czerwińska www.funnyface.pl
Zdjęcia: Michał Jędrzejewski www.fashionboard.com