LEKKIE PIĄTKI- TRENDY. Z londyńskiej ulicy…

Królowa ulicy

Zakładając teoretycznie, że moglibyśmy przenieść barokową królową do naszych czasów, pewnie wyglądałaby właśnie tak jak proponują dziś sklepy wielcy designerzy a za nimi high street. Trend co prawda nie zwie się królewski a barokowy, modern rock, w opcji artystyczny.
Dominują tu ćwieki, perły, dużo złota, czerni, przepychu, właściwego rodzinie królewskiej. Moda na monarchię nie przeminęła wraz z zakończeniem jubileuszu Królowej Elżbiety II. Wyraźnie wzruszeni projektanci, wprowadzają akcenty jej właściwe na ulice szaraków.


River Island bardzo przejął się swoją rolą kreatora trendów i przygotował dość obszerną kolekcję świecidełek, niemal dywanowych sukien, bluz, koszul, marynarek. Nowoczesna monarchini ulicy nosi rzeczy krótkie, dopasowane ale z pazurem. Zakrywająca pół dekoldu biżuteria to jej cecha charakterystyczna. 
ASHLEY SMITH- VOGUE RUSSIA
Patrząc na modę niepokoi mnie niezmiernie jeden fakt- o ile reset trendów następuje w dzisiejszych czasach bardzo szybko, o tyle to co się pojawia jako żywo przypomina to, co już było. Mam wrażenie, że jakby zostawić zawartość szaf babci, mamy i swoją od czasów nastoletnich, miałabyś ubrania na całe życie. Mało kto tworzy dziś coś nowego, oryginalnego, niepowtarzalnego. Ćwieki zatem też już były, perły we włosach, sznury biżuterii, przesadzona kawalkada ozdób także. Co zatem nowego?
Ozdoby przymocowano do form krótkich, spodenek o podwyższonej talii, połączono style. Królowa ulicy nie ubiera długiej sukni a szorty z marynarką, do tego nieco „uzdatniona” basebolówka na głowie i sznur pereł. Dziwne? Dość przewrotne i ciekawe, z całą pewnością taka kobieta błyszczy na odległość i wyróżnia się z tłumu.
A zatem do rzeczy, poniżej znajdziesz zestaw monarchini ulicy.
RIVER ISLAND
RIVER ISLAND
RIVER ISLAND

RIVER ISLAND
RIVER ISLAND

RIVER ISLAND
Tekst: Gosia Szwed
Zdjęcia: River Island PR Shots, Vogue Russia, internet