LEKKIE PIĄTKI- Historia życiem pisana- ze slumsu na szczyt

Tulisa’s Style


Tulisa- a w zasadzie Tula Paulinea Contostavlos- rośnie w siłę jako gwiazda brytyjskiej estrady. Odkąd została mentorem i jurorką w X-Factorze, nagle wspięła się na wyżyny popularności, z którą jako niespełna 24- latka doskonale sobie radzi. Zarabia miliony. Jest  nie tylko muzykiem, ale także zajmuje się projektowaniem mody, firmuje swoim nazwiskiem zapachy, próbowała nawet swoich sił jako aktorka. Wydaje się, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Wciąż do przodu, wciąg gna. Do X- Faktora wniosła powiew świeżości, realnego świata, historii szarej, ludowej masy. Za to ją kochają, jest jedną z ludu, folklorem brytyjskim.


 Jej życie nie było usłane różami. Dorastała w Londynie, na Camden w mieszkaniu counsilowskim, w rodzinie, która od pokoleń muzykowała. Mama była członkinią zespołu Jeep, tata Cypryjczyk z pochodzenia- był częścią zespołu Mungo Jerry, sławnego w latach 70’.

Tulisa w kreacji Kruszynska Couture w
X- Faktorze
Matka cierpiała na schizofrenię i chorobę bi-polarną, która charakteryzuje się ekstremalnymi wachaniami nastroju. Ojciec odszedł z domu kiedy miała 9 lat. Od tej pory musiała zajmować się chorą mamą.  W życiu Tulisy były narkotyki, alkohol lał się strumieniami, sama cierpiała na anoreksję i przeżywała nie tylko sytuację w domu, ale także dokuczanie rówieśników w szkole. W wieku 13 lat dwukrotnie podjęła próbę samobójczą.  Niestety sytuacja w domu sprawiła, że nie zdała nawet egzaminów GCSE. Szkoła to nie było to, czym Tulisa była kiedykolwiek zainteresowana. Karierę muzyczną zaczęła w 2000 roku, kiedy jej kuzyn- Dappy i przyjaciel- Frazer, zaproponowali jej współpracę. Muzykowali na poczatku jako grupa Lickle Rinsers Crew. Tula miała wówczas 11 lat!

Później grupa zmieniła nazwę na N-Dubz i powoli zaczęła osiągać sukcesy. Zaczęło się od radiowych list przebojów. W 2005 nagrali pierwszy teledysk, w 2007 roku pojawili się w serii telewizyjnych dokumentów. Zaczęli być rozpoznawalni jako grupa. Do 2011 N-Dubz wydało szereg singli, teledysków, cztery albumy, zajmując czołowe miejsca na listach przebojów.
Odkąd Tulisa zasiadła w fotelu jurora X-Factora, zespół się rozpadł, Dappy i Frazer nagrali własne single, Tulisa natomiast nagrała solowy album „The Female Boss”, który miał premierę 2 grudnia.

Perfumy „Tulisa”
W międzyczasie życie osobiste Tulisy to kolejne pasmo porażek. Nieudane związki, w tym jeden, który zakończył się sprawą sądową za pobicie artystki. Do tego niefortunna sex taśma, której kopia pojawiła się internecie w tym roku, nagrana przez jej byłego kochanka. Kolejna sprawa sądowa. Kolejne upokorzenie. Depresja.

Jednocześnie, wbrew wszystkim przeciwnościom losu, Tulisa pracuje niesłychanie ciężko. Ostatnio zaprojektowała linię odzieży TFB dla FASHION BANK. Marka dla kobiety z charakterem, zabawnej, odważnej, jednocześnie kobiecej.  Podobnie mają się kojarzyć jej perfumy. Znajduje się także w czołówce najseksowniejszych kobiet showbiznesu. Wciąż jednak przechowuje swoje misie z dzieciństwa i marzy o tym, żeby być bezwarunkowo kochana. Wciąż walczy o swoje poglądy, bywa bezkompromisowa i niegrzeczna. Swoim prawdziwym obliczem czasami przeraża. Na pocieszenie właśnie kupiła dom za 6 milionów funtów w Hertfordshire, gdzie zamierza osiąść być może z aktualnym chłopakiem- Dannym Simpsonem. Czy tym razem będzie to Mr Right? Pech chciał, że ów pan dziecko i narzeczoną w drugiej w ciąży. Czy na cudzym nieszczęściu Tula zbuduje swoje szczęście?

Okładka solowej płyty Tulisy „The Female Boss”
Póki co w wywiadzie dla „Mirror” mówi, że marzy o udaniu się do Tybetu, oderwaniu od rzeczywistości i spędzeniu czasu na odnalezieniu siebie wśród tybetańskich mnichów.
Zatem tego celebrytce życzymy, jednocześnie podziwiając jej kolejne sukcesy zawodowe. Od pucybuta do milionera…to nie sen, to realna historia przeciętnej dziewczyny z nieprzeciętnymi problemami, które ironicznie dały jej ogromną siłę do walki z przeciwnościami losu.

Tekst: Gosia Szwed
Zdjęcia: internet, PR shoots
TULISA DLA FASHION BANK (TFB)