LEKKIE PIĄTKI- dziś folkomania we wnętrzu

Etno stylizacja- naludowo.pl
dywan serwetka mohodesign.com

Folkomania we wnętrzu

Podążając za modą wielkich krawców, do wnętrz wkradły się neony, motywy ludowe, country chic, kwiatowe wzory, żółcie i beże. Wciąż na topie są złote akcenty, tym razem nieco bardziej matowe i ostre połączenia kolorów np. pomarańczowy z zielonym, musztardowy z turkusowym. Bardzo charakterystycznymi motywami we wnętrzu, w tym roku, są akcenty narodowe tj. jak flagi czy też inne symbole przynależności państwowej (ze względu na Olimpiadę i mistrzowstwa w piłce nożnej, diamentowy jubileusz panowania Królowej etc.) Wciąż modne jest american retro czyli wszelkie dodatki w stylu lat 50’, rodem z USA.

     Dziś chciałabym się szczególnie zająć produktami kojarzącymi się z naszym narodem. Parafrazując nieco powiedzenie “gdy Po­lacy będa umieć siebie sa­mych ce­nić w do­mu, będą ich ce­nić i za granicą.”- Stanisława Staszica, zapraszam do wędrówki po polskim podwórku interior design.     Jako Polka, chcę szczególnie teraz, w czasie Euro 2012, podkreślić swoją indywidualność. Jeśli Anglik może dumnie wywieszać flagę w oknie,  a Amerykanin stawiać maszt w ogrodzie, ja chcę aby chociaż mój dom wyglądał bardziej swojsko. Folk ostatnio stał się bardzo modny. Wystarczy wspomnieć o zespole Jarzębina jako hymnie Euro 2012 i wszystko staje się jasne. Część publiczności zapewne uważa, że „Koko spoko” to żart, który wstrząsnął światem. Inni natomiast ów folkowy utwór uważają za prawdziwy obraz polskości i szansę na promocję kraju w oryginalny sposób.

     O gustach się nie dyskutuje, ja jestem tylko posłańcem wiadomości, zatem przedstawiam kilka firm, które mogą sprawić, że nasze domy choć po trosze będą przypominać rodzinne strony. Poza motywem folkowym, są to także często dodatki w ostrych, neonowych kolorach, które są na topie.
Możesz wybierać i przebierać w pomysłach producentów, od kiczowatych breloków, po wyrafinowane,  nowoczesne acz inspirowane folkiem, dywany i meble.
Lampa proteindesign.pl
Naklejki na ścianę kokofolk.pl
Zegary z kogutami laskowscydesign.pl
Torba na laptopa kokofolk.pl
Krzesło i fotel Moa Jantze
Dywan koronka mohodesign.pl
Aranżancja wnętrza- folkhome.pllampa laskowscydesign.pl


proteindesign.pl
stół i szafa z motywem ludowym
schowek zrobiony ze zużytych gazet
pufa z motywem ludowym

Etno stylizacja- naludowo.pl
dywan mohodesign.com

Etnio stylizacja- naludowo.pl
dywan mohodesign.com

Etno stylizacja- naludowo.pl
Poduszki firm:
warsawslowdesign.com
le pukka concept store
folkhome.pl

kokofolk.pl
naklejki na ścianę