LEKKIE PIĄTKI- Dla pań od Rubensa- jak zmienić jabłko w klepsydrę

Jabłuszko od Rubensa

Kochane XXL-ki dziś opowiem o stylizacji kształtu sylwetki zwanej jabłkiem.
Dużo ciebie na górze, mniej na dole. Zazwyczaj masz duży, apetyczny biust, talia gdzieś się się zapodziała, brzuszek bywa także nieco przyduży. Za to dół- wąskie biodra, niezłe nóżki, masz co pokazać. Jak by ciebie obrysować, sylwetka przypominałaby odwrócony trójkąt.

Lustro

Etap pierwszy już mamy za sobą, ustaliłyśmy jakim jesteś typem sylwetki. Teraz spójrz w lustro. Co widzisz?
Przed Tobą stoi piękna kobieta o bujnych kształtach, duży biust, biodra węższe niż góra, masz co pokazać kobieto! Zatem zabieramy się do kształtowania niedociągnięć natury. Twój typ sylwetki jest łatwy do skorygowania ubiorem.
Będziemy dążyć do naszego ulubionego kształtu klepsydry. Zatem musimy znaleźć talię, wyeksponować to co masz najpiękniejsze, ukryć to czego nie lubisz. Tylko nie mów, że nie masz nic pięknego!


TYRA BANKS
Biust

Duży, apetyczny, kobiecy, krągły, wymarzony atrybut kobiecości. Trochę wyrośnięty. O takim biuście marzy wielu! Zainwestuj w dobry stanik! Profesjonalne dopasowanie biustonosza to połowa sukcesu. Uwierz mi nawet największy biust można pięknie wyeksponować odpowiednią bielizną. Nie ukrywaj w sukienkach workach, nie zabieraj mu chwały. Wyeksponuj dopasowanym topem, najlepiej z dekoltem w kształcie V. Taki dekolt ciągnie optycznie sylwetkę w dół, pokazując światu piękno dwóch jabłuszek, które dała ci natura. Ekspozycja biuściku odwróci uwagę od brzuszka, nie ukrywaj go zatem, półka w górę! Nie dla Ciebie jednak ciężkie, krótkie kurteczki, które akcentują dużą górę. Unikaj zbyt dużych t-shirtów. Nie funduj sobie falbanek przy biuście, nadmiaru ozdób i struktur na ramionach. One tylko sprawią, że wydasz się jeszcze większa.

QUEEN Latifah
Brzuch

Jeśli wyskoczył w nadmiarze, poradzimy sobie z nim bez chirurga. Sukienka w kształcie litery A z paskiem lub empirowa– podkreśli biust a ukryje żelowe szaleństwo poniżej. Zainwestuj w spory dekolt, odwróci uwagę od tego co dzieje się poniżej. Raczej zrezygnuj z golfów i obcisłych sukienek tub. Jeśli mała czarna to odcinana pod biustem, dosyć luźna, choć niekoniecznie plisowana bo te lubią dodawać objętości, której na górze nie potrzebujemy. Używaj pasów wyszczuplających, gorsetów i innych gadżetów, kształtujących talię, tam gdzie jej zabrakło. Sylwetkę możesz także modelować odpowienimi ciuszkami, np. narzucononym płaszczem o linii prostej, który stworzy wrażenie długiej, pionowej linni, tworząc aż trzy takie linnie swoimi i połami  oraz tym co pod spodem. Nautical look raczej nie jest dla Ciebie. Poziome pasy uparcie tworzą wrażenie rozrastania się na boki;-)


BETH DITTO
Biodra

Piękne, wąskie, zdecydowanie węższe od rejonu biustu. Jeśli nie masz dużego brzuszka, wszelkie obcisłe suknie z dużym dekoltem są dla Ciebie! Najlepiej jakby kończyły się jeszcze dość szeroko, co by stworzyć wrażenie równowagi pomiędzy górą a dołem. Zapomnij o kieszeniach na wysokości brzucha, spodnie raczej dopasowane na górze, aniżeli wielkie wory pokrywające twoje zgrabne nóżki. Na stópki wkładaj raczej platformy a nie szpilki bo w nich możesz wyglądać nieco karykaturalnie.  Jeśli masz ładne, zgrabne bioderka, możesz sobie pozwolić na bluzki do ich wysokości, przy czym powinny się kończyć wyraźnie w ich najszerszym miejscu, odwracając jednocześnie uwagę od brzucha i sprawi, że sylwetka nabierze nieco lepszych proporcji, kreując wrażenie proporcji między biodrami a biustem. Wybieraj raczej modele spodni o szerszych, prostych nogawkach lub jeśli jesteś wielbicielką legginsów- nieco dłuższe tuniki. Spódniczki raczej dłuższe i szersze. Prosta mini spotęguje wrażenie zbyt duzej góry. Skup się na tworzeniu zainteresowania wokół talii, tam ma się kierować każde oko!

Celebrytki o Twoim kształcie:
Drew Barrymore, Jessica Simpson, Catherine Zeta Jones, Oprah Winfrey, Angelina Jolie, Salma Hayek, Queen Latifah, Tyra Banks, Beth Ditto.

BON MARCHE £39.50
sukienka odcinana pod biustem, kreujemy talię,
biust wyeksponowany dekoltem V

M&CO £45
duży biust podkreślony, talia wykreowana,
podłużne pasy wydłużają sylwetkę

MARISOTA
sukienka empirowa, odcinana pod biustem

MARISOTA
kreujemy talię paskiem, eksponujemy biust