LEJDIZ PLUS- Gruszka mnie nazywają…

Typ sylwetki- GRUSZECZKA

Sezon na gruszki oficjalnie rozpoczęty! Kochane XXL-ki o kształcie tego owocu, dziś przedstawiam Wam kilka rad, dotyczących kształtowania Waszej sylwetki za pomocą garderoby.
Jak wygląda gruszka w lustrze?
Mało ciałka masz na górze, duuużo więcej na dole. Mały biust, duże bioderka, zazwyczaj szczupła talię, nieco tęższe nóżki. Ramiona zazwyczaj masz wąskie, węższe niż biodra. Możesz także mieć także dość mocno rozbudowane łydki i spuchnięte kolana. Jak przybywa ci ciałka, to zazwyczaj rośnie tyłeczek i biodra, ostatni rośnie biust i ramiona.

Co robimy, jak się nosimy?

Moja droga masz pełne pole do popisu! Masz piękną górną kanwę do pokazania. Biuścik w górę. Mozesz nosić falbanki, koronki, biustonosze push up. Jak ja ci zazdroszczę. Mnie natura obdarzyła zarówno dużym dołem, jak i górą, zatem wszystko muszę kryć. Ty masz do pokazania całą, piękną połowę ciała. Dekoldy duże, łodkowate są właśnie dla Ciebie. Nie musisz nosić ramiączek, możesz sobie pozwolić na bandeau, dekoldy o kwadratowej linii, w kształcie U, krótkie kurteczki, poduszki w ramionach…Nawet na szerokie, poprzeczne pasy w nautical stylu. Jeśli dopasowane bluzeczki, to możesz się popisać oryginalnym designem, nietypowym kolorem, zakłądkami, falbankami, warstwami. Pamietaj o jaśneijszym kolorze na górze i przyciemnieniu dołu.

Smukła talia, w górę biust

Jeśli chcesz pokazać swoją okrągłą, kobiecą sylwetkę, postaw na dopasowaną, obcisłą sukienkę, która jednocześnie pokaże jedną z Twoich największych zalet sylwetki- talię.
Dolne partie pod osłoną
Noś nieco ciemmniejsze spodnie , spódnice w kształcie litery A. Możesz sobie pozwolić praktycznie na każdy rodzaj spodni, poza legginsami, chyba że zasłonisz nieco obfitą pupę z pomocą tuniki. Masz do wyboru…jeśli chcesz pokazać zaokrąglenia- noś spódnice ołówkowe, dopasowane spodnie typu skinny jeans i koniecznie poszerz optycznie górę, np. krótką, luźną kurteczką z poduszkami w ramionach. Jeśli natomiast chcesz odwrócić uwagę od od masywnej podstawy, noś luźne, dłuższe bluzki.

Czego unikać?

Dopasowanych, ciemnych topów, wszystkiego co optycznie pomniejsza górę. Przesadnie luźne doły też raczej omijaj z daleka. Unikaj wrzorzystych spódnic, neonowych kolorów spodni, klasyka sprawdza się najlepiej.
Na świecie gruszeczek jest wiele. Przyjrzyj się następującym celebrytkom: Jennifer Lopez, Beyonce, Catherine Zeta-Jones, Rihanna, Shakira, Christina Aguilera, Kristin Davis (Charlotte z Sex and the City).

Tekst: Gosia Szwed
Zdjęcia: internet


Propozycje ubranek dla gruszki:
FIFTY PLUS
ISME
MARISOTA