Lagerfeld wciąż zaskakuje!

Autor: Gosia Szwed

W obecnej sytuacji ekonomicznej każdy szuka swojego miejsca. Kryzys nie omija najlepszych. Wielu najznamienitszych projektantów mody od dłuższego czasu zastanawia się jak różnicować produkty od konkurencji, co zrobić, żeby pozostać na topie i nie być zmuszonym do zamykania prestiżowych butików na całym świecie. W tym celu szukają nowych rozwiązań, nisz i starają się przybliżyć wielką modę zwykłym ludziom, nie tylko najbogatszym i celebrytom.

insta

W tyle nie pozostaje także Karl Lagerfeld. Słynny projektant mimo wieku wydaje się być niezwykle kreatywny. 29go września na salony wkroczyła Barbie, która powstała we współpracy z firmą Mattel i jako żywo przypomina postać projektanta. Dostępna w edycji limitowanej za jedyne 200 Euro w sklepach Kara Lagerfelda jako Barbie dla kolekcjonerów. Oczywiście jak wszyscy projektanci, celebryci i osoby publiczne Karl nie omieszkał wprowadzić na rynek nowych zapachów, które nazywa „zapachami mody”. Do tego powołał do życia linię kosmetyków inspirowaną białą kotką Choupette, wizerunek ulubienicy widnieje także na torbach. 1 czerwca 2013 Lagerfeld zapowiedział, że poślubi swoją kotkę, czego jednak ze względów prawnych nie mógł uczynić, ale kotka stała się jego muzą do wielu kolekcji przedmiotów użytkowych, grafik, komiksów.

chupette

Jednak moje oko najbardziej ucieszyła niezwykła kooperacja z Luis Vuitton, która zaowocowała zestawem do boksu. Tradycyjny wzór z torebki marzeń każdej damy znalazł się na worku bokserskim, nie wspominając już o eleganckich rękawicach. I jak tu nie zacząć trenować boksu?

louisvuitton-punchingbag_fy2

Karl Lagerfeld uwielbia zaskakiwać. Należy dodać, że gentelman ma 81 lat! Mimo wieku wdzięcznie odświeżył markę Chanel, zachęcając do niej młodsze pokolenie. Nie boi się kontrowersji, lubi prowokować, oscyluje na granicy kiczu i piękna. W 1993 roku na swoje pokazy zatrudnił prostytutki i gwiazdę porno, czym oburzył świat mody i spowodował, że show opuściła nawet sama Anna Wintour- naczelna magazynu Vogue. W jednej z kolekcji w roku 1994 uzył słów z Koranu, czym z kolei oburzył środowisko muzułmanów. Za używanie naturalnych futer nazwano go modowym dinozaurem.  Projektant znany jest też z niechęci do osób o nieco większym rozmiarze. Kilka lat temu nazwał modelkę Heidi Klum zbyt obfitą, a piosenkarkę Adele- trochę za grubą. Ów stosunek zapewne ma związek z drastyczną dietą projektanta, dzięki której w 13 miesięcy zgubił 40kg i dzięki temu stracił szacunek dla osób o okrągłych kształtach. Przebojem stał się jego komentarz a’propos Pippy Middleton, której twarz uznał za niezbyt ładną i zawyrokował, że powinna pozostać przy pokazywaniu jedynie swoich pleców.

Karl Lagerfeld-before-after-his-diet