Koktajl z kurczaka teriyaki, z makaronem ryżowym i sałatami.


Składniki dla 2 osób:
Pierś z kury – 1 sztuka średnia
Olej sezamowy – 50 ml
Sezam biały i czarny – wg. uznania
Makaron ryżowy – 100 g
Kalafior – wg. uznania
Pomidor – 1 sztuka mała
Masło – 1 łyżka stołowa
Sake – 3 łyżki stołowe
Sos sojowy shoyu – 2 łyżki stołowe
Mirin – 1 łyżka stołowa
Cukier trzcinowy – 2 łyżki stołowe
Imbir (sok) – 25 g
Sałaty (różne) – wg uznania

Sposób wykonania:
1. Sos: Podgrzewać wszystkie składniki sosu (Masło,Sake lub wódka, sos sojowy (shoyu), Mirin (lub białe wino), cukier trzcinowy,imbir) na patelni lub w rondelku postawionym na niewielkim płomieniu kuchenki. Stale mieszać aż do uzyskania pożądanej konsystencji (gęsty, lejący się sos).

2. Pierś z kurczaka kroimy w cienkie paski, doprawiamy papryką, solą i pieprzem. Smażymy na niewielkiej ilości oliwy sezamowej. Do usmażonego kurczaka dodajemy ziarna sezamu oraz sos teriyaki.
3. Makaron gotujemy w osolonej wodzie ok 3 minut, hartujemy zimną wodą. Ostudzony makaron możemy pokroić na paski ok 4cm długości, łączymy go z kurczakiem. Kalafior dzielimy na mniejsze „różyczki” i gotujemy w osolonej wodzie do uzyskania odpowiedniej chrupkości. Pomidora obieramy ze skórki i dzielimy na kilka cząstek.
4. Mix sałat dzielimy na mniejsze listki i przekładamy do naczynia, pucharka w którym będziemy go serwować. Na sałaty nakładamy kurczaka wraz z makaronem, a na wierzchnią warstwę kilka „różyczek” kalafiora i cząstki pomidora.