Inspirująca sesja zdjęciowa

Pewna amerykańska mama postanowiła zerwać z tradycyjnymi księżniczkami  Disneya i zainspirowała szczególnymi dla niej osobowościami kobiecymi wykonała córce sesję zdjeciową, stylizując ją właśnie na owe panie. Jaime C. Moore tłumaczy swój wybór następująco:

„Moja córka nie urodziła się w rodzinie królewskiej. Urodziła się w kraju, gdzie może głosować, zostać lekarką, pilotką, astronautką, nawet prezydentem jeśli ma ochotę i to jest naprawdę WAŻNE”.

Zatem mała bohaterka zdjeć dostała szczególny prezent na swoje piąte urodziny. Mama chce w ten sposób dać córce przykład jak żyć, jak osiągać sukcesy, pokazać ideały, do których należy dążyć. Nie deprecjonuje przy tym księżniczek, jednak swój wybór tłumaczy większym realizmem. Pięć wspaniałych kobiet: Coco Chanel, Susan Anthony, Amelia Carhart, Helen Keller i Jane Goodall, stało się inspiracją do tej niezwykłej sesji.

Na końcu serii fotografka pisze:

„Zapomnijmy na chwilę o lalkach Barbie i księżniczkach Disneya i pokażmy naszym córkom realne kobiety, którymi mogą zostać”, opatrując popiersie córki emblematem prezydentaJ

Co sądzicie o tej sesji? Czy znajdzie się wśród Was fotograf, która/y podejmie się podobnej sesji z postaciami inspirującymi Polaków? Czy będzie wśród nich mały Wałęsa, może mała Skłodowska Curie?GS

Źródło: Daily Mail