#hugabrit !

Wszystkie media snują spekulacje co się stanie kiedy Brytyjczycy opowiedzą się za wyjściem z UE. Poza kampanią rządową, kilkoma debatami, ulotkami i tym podobnym działaniom, niewiele się dzieje. W sondażach zwyciężają raz jedni, raz drudzy. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć co stanie się 23 czerwca w Wielkiej Brytanii i jak rodowici mieszkańcy wypowiedzą się na temat swojej i naszej przyszłości.
Grupa europejskich emigrantów znalazla sposób na wiralową kampanię społeczną, która wbrew pozorom może mieć duży wpływ na głos wielu Brytyjczyków. Kampania „Please Don’t Go UK”, manifestowana hashtagiem #hugabrit oraz #pleasedontgouk i zdjęciem przytulających się ludzi to akcja ukierunkowana na emocje. Zamiast podziałów- jedność i przyjaźń. Zamiast brexitu- wspólna kochająca się Europa.W ten sposób autorzy chcą także zwrócić uwagę na to, że odejście z Unii ma wymiar nie tylko ekonomiczny, ale także społeczny. Wielu z nas bowiem ma brytyjskich przyjaciół, partnerów, współpracowników. Wyjście Wielkiej Brytanii z UE łączyło by się z zerwaniem tych więzi i potencjalne wzmocniło by wrogie nastawienie do innych nacji.

download
Kampania ma na celu jednoczenie Europy dla dobra społeczeństw, uświadomienie Brytyjczykom, że alienacja ze struktur europejskich przyniesie skutek w postaci osamotnienia w Europie i rozwój ruchów nacjonalistycznych dla szkody kontynentu. Jak podkreślają autorzy akcji, w obecnym klimacie, kiedy grozi nam wojna, Europą targa kryzys związany z uchodźcami i szerzy się terroryzm, odejście Wielkiej Brytanii może jedynie pogorszyć sytuację. Dodają, że Unia Europejska trzymała kontynent w ryzach po dwóch wojnach światowychi mimo, że sama instytucja wymaga reform, Wielka Brytania jest bardzo istotną częścią porządku światowego.
Zabrać głos w tej kampanii mozesz i Ty. Wystarczy na jeden z poniższych adresów wyslać zdjęcie z ulubionym Brytyjczykiem wraz z hashtagiem #hugabrit@:
https://www.instagram.com/pleasedontgouk/
https://www.facebook.com/pleasedontgouk/

lub na stronę akcji:
http://pleasedontgouk.com/shareahug/