Fitness Craze 2015

Autor: Gosia Szwed

ak donoszą kolorowe magazyny w tym roku nikt nie ma wymówki do nieuprawiania sportów. Bycie fit stało się niemalże obsesją naszych czasów.Powstało mnóstwo stron poradnikowych, na których można znaleźć porady dietetyczne i darmowe tutoriale ćwiczeń.Nie jedną Ewą Chodakowską świat żyje. Zumba już jest passe. Nikt już nie zachwyca się zwykłym TBC. Na salonach goszczą krótkie,intensywne, multifunkcjonalne treningi, z muzyką w tle. Szybko, zdrowo i do celu. Jednocześnie coraz bardziej popularny staje się trend wyciszania ciała i umysłu, zamiast dążenia do ideału urody rodem z catwalku. Coraz więcej pojawia się treningów zorientowanych na poszczególne partie ciała, najczęściej nastawione na osiągnięcie szybkiego efektu, np. rozbudowy partii siedzącej, zaokrąglenie i nadanie sylwetce kobiecej linii. Wbrew pozorom na każdą partię ciała, każdy problem i każdy cel można osiągnąć z pomocą darmowych bądź niedrogich rozwiązań, podanych w formie filmików video.  Jedną z najpopularniejszych stron jest: www.fitnessblender.com, gdzie znajdziecie darmowe filmiki video  do ćwiczeń w domu. Można sobie zaplanować nad czym chcemy popracować i do dzieła. Można także się zdecydować na jedną z opcji płatnych i zaplanować np. chudnięcie w 8 tygodni, programy mają za zadanie kontrolować postępy, motywować i gratulować za osiągnięte efekty. Dostępne też są ćwieczenia z najlepszymi trenerami, celebrytami: https://www.crunchlive.com (3 dni darmowe, później płatne), https://www.booyafitness.com/ (bezpłatny miesiąc, później płatne).

Darmowe programy na YouTube: np. kanał https://www.youtube.com/user/BeFit,   Jeśli jednak trudno ci się samej zmotywować, oferta fitness klubów jest coraz szersza. Dla każdego coś miłego.

body pump

 1. Body Pump

44 minut intensywnego treningu, który ma na celu poprawienie ogólnej sprawności, rzeźby I ukształtowanie mięśni, poprawienie wydolności. Zajęcia polegają na dużej ilosci przysiadów z ciężarkami, które są szczególnie pożądane w kształtowaniu pupy a’la Kim Kardashian, która w tym roku jest uznana za tą idealną, do której kształtu należy dążyć.

 

 1. Bums, Legs and Tums

45 minut ćwiczeń na abs, mieśnie nóg i pośladkowe. W tym roku fitness kluby proponują skróconą wersję na 20 minut.

 

 1. Grid Fit

Trening 30 minutowy o wysokiej intensywności, który ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej i poprawę rzeźby mięśni. Podczas treningu wykorzystuje się różnego rodzaju ciężarki i przyrządy. Zalecany dla zaawansowanych .

bum legs arms

 1. GrooveCycle Dance

Nowa wersja popularnych zajęć na rowerkach, tym razem z elementami tańca, przy szybkiej muzyce.

 

 1. Hot Power Yoga

Tradycyjne zajęcia yogi wzbogacone elementami, które wzmacniają dolne partie ciała.

HotPowerYoga_Flipover_620x343

 1. Mierzenie kroków za pomocą aplikacji mobilnych. Aplikacja jest dostępna ze specjalnym urządzeniem, bądź w formie zegarka czy na telefon. Zalecane jest dziennie 10tys. kroków.

200188090-002

 1. Trening pod okiem wykształconego profesjonalisty zamiast zbiorowego w celu osiągnięcia najlepszych efektów, przy uwzględnieniu indywidualnego stanu zdrowia i możliwości. Nie sitnieje bowiem trening, który pasuje każdemu i działa tak samo dla każdego.

 

 1. Trening w grupach z personalnym trenerem. Obniża koszt treningu personalnego , wciąż dając możliwość dopasowania ćwiczeń do indywidualnych potrzeb, z dodatkową zaletą- grupą motywacyjną, która trzyma w ryzach nasze postanowienia.

 

 1. SIN (Strenght in Numbers)- full service. Przed ćwieczeniami dostaniesz zbilasowany posiłek dostarczony do drzwi, później trener wyciśnie z ciebie siódme poty, przekraczając granice twoich mozliwości.

aerial fit

 1. Aerial Fitness– rodzaj yogi z użyciem podwieszonego na suficie hamaku, szarf. Ten rodzaj ćwiczeń ma na celu rozciągnięcie ciała, relaksację, swoiste akrobatyczne doświadczenie, które uwalnia ciało od stresów i trosk.

 

 1. Obstacle Course Race Training– tor przeszkód, trening o wysokiej intensywności, zazwyczaj pod okiem trenerów lekkiej atletyki. Tor przeszkód składa się z wielu przyrządów, zadań do wykonania, łączy elementy lekkoatletyczne z siłowymi.

 

 1. Peloton-rowerek, który łączy z innymi użytkownikami za pomocą specjalnego programu. Na żywo ćwiczysz w zaciszu własnego domu, znając szczegóły treningu innych użytwkowników

 peloton-exercise-bike

 1. Trening na trampolinach– aż 500 specjalistycznych sal treningowych planuje swoje otwarcie w kilkunastu lokalizacjach w USA. To maszyna do spalanie kalorii, wzmacniająca mięśnie i ogólną wydolność.

 

 1. Tabaty i HIIT to szybkie treningi, które choć są z nami od lat, teraz zdobywają ogromną popularność jako codzienne treningi, dla osób, które zawsze chcą pozostać w formie. Na śniadanko tabata, na kolację HIIT…

 

 1. Cardio Tennis– ponad 850 ośrodków w UK ma już w ofercie ten rodzaj treningu. Gra w tenisa w rytmach muzyki to jest to!

 

cardio tennis