Festiwal sztuki w Londynie

Polish Artists in London- PAiL
prezentuje
“Knock Art”
24 maja/ 14 czerwca w Polish Jazz Cafe POSK
13 lipca w RichMix
19 & 21 lipca w Polish Jazz Cafe POSK
Już 24go maja rozpocznie się nowy cykl interdyscyplinarnych imprez kulturalnych pt. “Knock Art”przygotowany przez Polish Artists in London- PAiL.
W ciągu kolejnych trzech miesięcy “Knock Art” obejmie zasięgiem wschodni i zachodni Londyn- od Polish Jazz Cafe POSK(Hammersmith) do centrum kulturalnego RichMix (Shoreditch).
Zapraszamy na “Knock Artowe” wieczory muzyczne, wizualne, filmowe i teatralne, na których zaprezentują się twórcy polskiego pochodzenia u progu swojej kariery oraz artyści innych narodowości.
Zapraszamy do polubienia strony “Knock Artu” na Facebooku.
Knock Art” jest:
okazją do spotkaniaosób interesujących się sztuką;
– miejscem networkingowymdla młodych artystów;
wylęgarnią nowych pomysłów;
– okazją do nawiązania nowych znajomości w przyjemnej atmosferze.   
Wydarzenia “Knock Art” są skierowane do publiczności polsko i nie-polskojęzycznej. Szczególnie mile widziane są osoby, które pierwszy raz będą uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym przez PAiL.  
Dodatkowo w cenie biletu każdy uczestnik “Knock Artu” może liczyć na niezapomniane wrażenia kulinarne dzięki naszemu partnerowi Gosia’s Cake specjalizującego się w kuchni polskiej.
Na orzeźwienie Bar Jazz Cafe POSKu zaoferuje wybór napojów alkoholowych i nie tylko- w bardzo przystępnej cenie.
ZAPRASZAMY!
Co to jest “KNOCK ART”?:
Celem cyklu “Knock Art” jest łamanie stereotypów kulturowych poprzez mocne uderzenie sztuką (knock out) prezentowaną przez młodych twórców londyńskich- szczególnie tych o polskich korzeniach.
Działania prezentowane podczas kolejnych Rund “Knock Artu”opierać się będą na wzajemnej wymianie doświadczeń i inspiracji, tak aby ‚zwalać widzów z nóg’ swoją świeżością, oryginalnością i odwagą podejmowanych arystycznych eksperymentów.
“Knock Art”powstał by wspierać i promować działalność artystyczną Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Celem ”Knock Artu” jest zachęcenie wszystkich do współtworzenia kultury polskiej powstającej tu i teraz.
PROGRAM WYDARZEŃ:
Cykl “Knock Art” odbędzie się w trzech Rundach na przestrzeni maja, czerwca i lipca w Polish Jazz Cafe POSK (Hammersmith) i RichMix (Shoreditch):
Runda #1
piątek 24 maja/ godz. 19:00
w Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilety: £10 (do kupienia przed rozpoczęciem)
Podczas inauguracyjnej Rundy #1podziemia Jazz Cafe zabrzmią dźwiękami muzyki eksperymentalnej w wykonaniu Soma Ansamble (6-osobowego zespółu londyńskiego, ich muzyka to wybuchowa mieszanka dub’u i jazzu i metalu) oraz MC GIN– mistrza beatboxingu. Oprawy wizualnej dostarczy Paulski i jego analogowe Nano Projections kreowane na żywo z udziałem publiczności. Artyści spod szyldu DoopArt Gallery zaprezentują swoje prace wykonane nietypowymi metodami. Będzie różnorodnie i prowokacyjnie. Część networkingowawieczoru przebiegnie przy muzyce DJ Tru Feel’a (inspirowanej hip-hopem lat 90tych i dźwiękami wszechświata), a każdy uczestnik będzie miał możliwość skosztowania pysznych polskich ciast przygotowanych przez Gosia’s Cake.
Więcej na temat wszystkich artystów w Rundzie #1 na Facebook: www.facebook.com/events/191595374322977/?fref=ts
Runda #2
piątek 14 czerwca/ godz. 19:00
w Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilet £10 (do kupienia bezpośrednio przed rozpoczęciem)
Finał konkursu filmowego Cut it Short!’ oraz przegląd wybranych form krótkometrażowych. Do wzięcia udziału zapraszamy zarówno twórców krótkich filmów, dokumentów, animacji, video-instalacji i teledysków. Zwycięzki film zostanie pokazany na PLAY POLAND 2013 FILM FESTIVAL w Londynie, a reżyser otrzyma nagrdę pieniężną. Imprezę uwieczni audio-wizualny set Adriana Magrysa z Lanquidity Rec (W części networkingowej nie zabraknie polskich przysmaków Mamuśki!
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na konkurs filmowy ‚Cut it Short!’ do 26 maja. Więcej informacji: www.pail.org.uk/projects/cutitshort
Runda #3
sobota 13 lipca/ godz. 17:00, 18:30, 21:00
w RichMix, Venue 1 & Venue 2/ 35- 47 Bethnal Green Road, Londyn, E16LA/
najbliższa stacja metra: Shoreditch High Street
Bilety: £5/ £10/ £15 (do kupienia na www.richmix.org.uk i przed rozpoczęciem)
Złożona z trzech części Runda #3 jest adresowana do sympatyków teatru, muzyki jak i sztuk wizualnych. Na rozpoczęcie wieczoru w ramach mini festivalu Overtone” zaprezentują się najciekawsze młode zespoły z Londynu – od elektroniki po akustyczne granie, a wszystko z elementem inspirowanym polskimi kompozycjami. Następnie premiera “Romanians”– dwujęzycznej sztuki teatralnej,  na podstawie twórczości Doroty Masłowskiej z udziałem brytyjskich i polskich aktorów. Reżyseria Margot Przymierska. Ponadto, “KinoVision” czyli ekscytującą wizualna podróż do własnego wnętrza, kreowana na żywo przy użyciu projekcji analogowychPaulski Art. Na zakończenie więcej muzyki oraz networking podsycany smakołykami od Gosi.
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do festiwalu “Overtone” do 26 maja: www.pail.org.uk/projects/overtone
“Romanians” EXTRA!
czwartek 18, piątek 19, niedziela 21 lipca/ godz. 19:00
w Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF/
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilety: wstęp wolny/ datki mile widziane
Dodatkowe pokazy spektaklu “Romanians”- zabawnej opowieści o dwójce bohaterów, którzy po intensywnej nocy zakrapianej alkoholem znaleźli się na skraju drogi w lesie. Z czasem komiczne wypadki przeradzają się w desperackie próby wyodstania się z impasu. Czy napotkane w podróży osoby: dobrze ułożonykierowca, pracownicy przydrożnego baru, kobieta zza zakrętu i pustelnik- okażą się dla dwójki wybawieniem czy powodem dalszych frustracji? Kim są bohaterowie sztuki “Romanians” i dlaczego znaleźli się w tej koszmarnej podróży razem?
Nowa adaptacja sztuki Doroty Masłowskiej w wykonaniu polsko-brytyjskiej grupy aktorów, pod kierunkiem Margot Przymierskiej. “Romanians” podejmuje próbę pogodzenia kwestii języka polskiego i angielskiego we współczesnej dramaturgii.
Na zakończenie wieczoru nie zabraknie muzyki na żywo.
ZAPRASZAMY!
PAiL Team

PAiL czyli Polish Artists in London- to organizacja non-for-profit, powstała w 2011 roku, w celu aktywizacji polskiego środowiska artystycznego w Wielkiej Brytanii. Naszym celem jest promocja i rozpowszechnianie polskiej kultury i sztuki w świadomości lokalnych i globalnych odbiorców, poprzez inicjowanie współpracy artystyczno-kuturowej, kreowanie awangardowego programu artystycznego, odzwierciedlającego różnorodność kulturową lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem powiązań między Polską a Wielką Brytanią.
Więcej na temat PAiL i naszych projektów: www.pail.org.uk
JAK DOJECHAĆ:
Jazz Cafe POSK
238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith

RichMix
Venue 1 & Venue 2
35- 47 Bethnal Green Road, Londyn, E16LA
najbliższa stacja metra: Shoreditch High Street

Koordynacja “Knock Art’u”:
Margot Przymierska
Paul Skawiński
Opieka kuratorska “Cut it Short!”:
Gati Gatuszewska
Opieka kuratorska “Overtone”:
Anna Kruczkowska