CO NOWEGO NA RYNKU?- Kwasy Omega 5 w kosmetyce.

Granat- eliksir młodości daj mi luby! Świetna cera, zero stresu, lepszy seks, zagojone rany i zadrapania, brak trądziku, zmarszczek…oto znaleźliśmy owoc doskonały.

             O właściwościach nienasyconych kwasów tłuszczowych słyszał już chyba każdy. Popularne są kosmetyki i odżywki z kwasami Omega 2,3, 6. Są one wykorzystywane m.inn.: do syntezy hormonów tkankowych. W praktyce oznacza to, że potrafią pomóc w walce z cholesterolem, obniżyć nieco ciśnienie krwi, zapobiegają powstawaniu skrzepów krwi. Kwas zmienia strukturę komórki skóry, co sprawia, że się odnawia i redukuje oznaki starzenia się. Generalnie kosmetyki z dodatkiem kwasu Omega 5 pomagają w wielu problemach skórnych poprzez przywrócenie równowagi w pracy komórek. To świetne remedium na trądzik, na zmarszczki, na rany i ugryzienia, na odwodnioną skórę. Stosuj je wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przywrócenie równowagi w pracy komórek!

Kwas omega 5 występuje w kilku roślinach, m.inn. w granacie i obecnie zdobywa coraz większe zastosowanie w kosmetyce i żywieniu, ze względu na silne właściwości antyrodnikowe, witaminy  z grupy B, polifenole, potas, żelazo i witaminę C.

Source: Pomega 5
W kosmetyce znany jest z następujących benefitów:

* Jako nośnik zapewnia szybkie dotarcie do struktur komórkowych i szybką ich regenerację
* Bogaty w antyoksydanty, walczy z wolnymi rodnikami czyli zapobiega starzeniu się skóry i degradacji komórkowej

* Zapobiega reakcjom alergicznym na czynniki zewnętrzne, uodparniajac na nie skórę
* Wspomaga proces odbudowy równowagi hormonalnej skóry dzięki zawartości phytoestrogenu
*    Dzięki witaminom i minerałom (B1, B2, C, potas, magnez) wspomaga metabolizm komórkowy, działa przeciwzapalnie, wspomaga system immunologiczny i cyrkulację krwi

* Leczy rany, ugryzienia, zadrapania dzięki właściwościom odbudowującym struktury komórkowe, przeciwdziała zakażeniom dzięki antybakteryjnym właściwościom kwasu, wykazuje także właściwości przeciwobrzękowe

Ponadto olejek z granatu ma działanie uspokające, kojące i ponoć może także pomóc w poprawie życia seksualnego. Produkty z dodatkiem kwasów Omega 5 są stosunkowo nowe na rynku. Jedynie kilka firm stosuje kwasy Omega 5, o których wspomniałam w artykule. W tej chwili kosmetyki z kwasem dostępne są w Stanach- marka Pomega 5, wysyłane na cały świat. Ten szczególnie cenny składnik jest dość drogi ale zdecydowanie najsilniejszy w działaniu. 
 Następujace firmy stosują wyciągi z granatu:

Kapsułki regeneracyjne Pomega 5
Korres zestaw do pielęgnacji z wyciągiem z granatu
Granatapfel- krem do rąk i krem na dzień
Pomega 5- mydła pielęgancyjne
Melvita- żel pod prysznic
The Body Shop- seria pielęgnacyjna z owocem granatu
Weleda- Krem na dzień
Bielenda- Masło do ciała

UK:
A-Derma

Weleda
Korres
Melvita
Rodial
The Body Shop
Ameryka:
Pomega 5
Granatum
Polska:
Bielenda
Granatapfel (Polska, Niemcy)
Garnier
AA Nature Spa SPA GRANAT