Białe zęby za wszelką cenę?

Autor: Gosia Szwed

1-2-home

 

Białe zęby mogą kosztować całkiem sporo- o tym przekonali się nie tylko celebryci, ale także klienci, na których zaostrzył sobie zęby polski biznesmen, młodociany geniusz, który znany jest z tego, że zarobił miliony w krótkim czasie i bardzo młodym wieku. W marcu na Facebookowej stronie pojawił się wpis właściciela słynnej kliniki Estinity, który zapowiadał podbój Europy. Istotnie podbił on rynek brytyjski w szybkim tempie. Zadziała agresywna strategia marketingowa, która popularyzowała produkt z wdziękiem na portalach społecznościowych, na Grouponie, w najpopularniejszych dziennikach, wśród celebrytów.

kaszubkis fanpage

System wybielający Whitetime można wypróbować już za £1! Nie było by w tym nic niepokojącego gdyby nie fakt, że klientom, którzy zdecydowali się wybielić ząb za £1, zaczęły znikać z kont setki funtów. Nabici w butelkę klienci zaczęli się skarżyć, a właściciel biznesu odsyłał każdego do przeczytania regulaminu, zamiast zwrócić pobrane pieniądze. Wg reguł zęby powinno się próbować wybielić jedynie przez 12 dni, bowiem po upłynięciu owego okresu, firma zastrzegła sobie prawo pobierana regularnej opłaty w wysokości £108,04 co miesiąc i wysyłania produktu, aż do czasu kiedy klient zrezygnuje z subskrypcji.

Na trik udało się nabrać setki klientów. Teoretycznie nic nie ryzykujesz. Za grosze próbujesz wybielić sobie zęby w ciągu 30 dni. Jednak niestety niewiele osób przeczytało regulamin i w ciągu 12 dni od otrzymania promocyjnego pakietu, nie podjęło działań w celu likwidacji planu wybielania na kolejne miesiące. Nie odesłali również produktu. Zatem nie przeczytali warunków promocji, opisanej maleńkim druczkiem. Niestety telefon firmy podany nas stronie też okazuje się nie działać. Zatem wszelkie próby skontaktowania się z dostawcą feralnych próbek, z góry są skazane na niepowodzenie. Jedyną opcją jest wysłanie listu na warszawski adres Kaszubskiego, który właściciel rezolutnie na stronie podaje.

Na Facebooku powstało kilka stron, na których „gapowaci” klienci skarżą się na działalność firmy stojącej za Whitetime. Ukazały się także artykuły w brytyjskiej prasie. Pieniądze wiele osób jednak odzyskało od swoich banków. Jeżeli zatem czujesz się poszkodowana/y, złóż do swojego banku oświadczenie o całej sytuacji. Większość z nich jest poinformowana o problemie i zwraca poszkodowanym pieniądze pobrane z ich kont przez producenta Whitetime.

Podobne manewry zostały wykonane na polskim poletku. Na fanpage Whitetime pojawiły się liczne wpisy oszukanych klientów, którzy towar zakupili, ale go nie dostali. Celebryta jest także oskarżany o używanie nieistniejących nazwisk lekarzy, o nadużywanie wizerunku tych, którzy w reklamach się pojawili i istnieją naprawdę.

Piotr Kaszubski, mimo swojego niekwestionowanego geniuszu do zarabiana pieniędzy, ma obecnie założone sprawy sądowe. Dotyczą one nie tylko wyłudzania pieniędzy, ale także bezpieczeństwa produktu, który wg ekspertów, może zagrażać zdrowiu konsumentów i nie powinien być używany w warunkach domowych. W zasadzie więzienie grozi jego mamie, na którą założone zostały wszystkie biznesy.

Właściciel warszawskiej kliniki medycyny estetycznej Estinity, regularnie wprowadza na rynek różne produkty, których zarówno skład, jak i droga dystrybucji budzą wiele wątpliwości. Kilka miesięcy temu był kojarzony min. z produktami na odchudzanie. Ostatni wpis na stronie kliniki jest opatrzony datą 21 lipca.

21 letni Piotr był okrzyczany najmłodszym polskim milionerem i zarzekał się, że przed 30 rokiem życia będzie na 10 miejscu listy Forbesa najbogatszych ludzi na świecie. Tymczasem zniknął…