Ballerina project

12 lat, ponad 1000 zdjęć,  z czego większość wykonana tradycyjnymi metodami, na prawdziwych filmach, nie retuszowane, nie poprawiane. Dane Shitagi stworzył inspirujący, eteryczny świat baletnic, które osadził w ich naturalnym środowisku, w miastach, na plażach, domach. Choć Dane urodził się i dorastał w Honolulu na Hawajach, to Nowy Jork zafascynował go na tyle, że podjął się projektu, który jednocześnie pokazuje życie i różnorodność miasta. W ciągu 12 lat fotograf  zawitał także w Toronto, Miami, Bostonie, na Hwajach i w Europie.
 
Każde zdjęcie opowiada indywidualną historię, wychwytuje emocje i osobowości nietypowych modelek, które poświęciły swoje życie baletowi. „Ballerina Project” powstał w oparciu o współpracę z następującymi szkołami baletowymi: American Ballet Theater, Boston Ballet, Birmingham Royal Ballet, Dresden Semperopera Ballet, Tulsa Ballet, Pennsylvania Ballet, Ballet West, Complexions Conteporary Ballet, Miami City Ballet, Suzanne Farrell Ballet, New York City Ballet, School of American Ballet, Jacqueline Kennedy Onassis  School.
Za każdym zdjeciem kryje się historia jego powstania, modelki i miejsca. Projekt skupił największą ilość fanów fotografii w historii. Na samym facebooku to prawie 800tys. fanów i liczba ta stale rośnie.  Na stronie http://ballerinaproject.com/można zamówić nie tylko zdjęcie, ale także autograf baleriny na niej umieszczonym.