[columnize]Autor: Gosia Szwed

Najdziwniejsze restauracje w Londynie (wg Londonist)

 1. Hurwundeki Przy Cambridge Heath station, kuchnia koreańska na każdą kieszeń. Jedząc, obetniesz też włosy bowiem restauracja usytuowana jest w salonie fryzjerskim.
 2. HURWUNDEKI

  HURWUNDEKI

 3. Dans Le Noir Słynna restauracja bez światła. Prowadzona przez osoby niewidome pozwala na dość osobliwy eksperyment- jedzenie i picie w całkowitych ciemnościach, ukierunkowane na wykorzystywanie innych zmysłów niż wzrok. Ciekawa propozycja na randkę w ciemno.

  DANS DE NOIR

  DANS DE NOIR

 4. Inamo Jedna znajduje się na Soho, druga na St. James. Restauracja XXI wieku z kartą menu wbudowaną w stół, którą obsługujesz jak tablet. Możesz w ten sposób zamówić nie tylko sushi, ale także taksówkę, zagrać w grę lub sprawdzić czas odjazdu metra.

  INAMO

  INAMO

 5. Bunga Bunga Restauracja na Battersea, poświecona w całości pamięci byłemu premierowi Włoch- Silvio Berlusconiemu. Włoska kuchnia w stylowym wnętrzu.

  BUNGA BUNGA

  BUNGA BUNGA

 6. Pasha Usytuowana w hotelu na Camberwell z kuchnią Kazachstanu. Nie tylko kuchnia jest oryginalna, ale także sposób podawania posiłków- na podłodze, przy rzece. Siedzisz bez butów, jesz i podziwiasz pływające obok rybki.

  PASHA

  PASHA

 7. Doodle Bar Położony w dzielnicy Battersea, serwuje koktajle, tosty i inne przekąski. Jednak to nie menu jest oryginalne, ale fakt, że w całym barze można rysować, malować i pisać po ścianach. W barze prowadzone są też warsztaty artystyczne.

  DOODLE BAR

  DOODLE BAR

 8. Circus Usytuowana na Covent Garden restauracja azjatycka, w której zobaczysz nie tylko sajgonki, ale także prawdziwych akrobatów, połykaczy ognia, żonglerów. Wszystko to odbywa się na stołach, pomiędzy posiłkami.

  CIRCUS

  CIRCUS

 9. Sarastro Położona na Drury Lane. Restauracja śpiewających kelnerów. Pomysł znamy już z Warszawy, ale w londyńskim wydaniu warto posłuchać prawdziwych talentów z całego świata, spożywając dania kuchni śródziemnomorskiej.

  SARASTRO

  SARASTRO

 10. AbracadabraRestauracja na Mayfair z kuchnią rosyjską i wschodnioeuropejską, wyposażona w stół obrotowy, który zapewnia ciągle zmieniające się otoczenie. Wnętrze ocieka wręcz kiczem, od kryształów, po postaci z bajek. Każdy stolik ma swój własny wystrój. W menu znajdziesz sporo ryb, w tym kilka rodzajów śledzi i specjały z regionów bliższych naszemu sercu, takie jak: barszcz, mięso w sosie chrzanowym czy pikle.

  ABRACADABRA

  ABRACADABRA

 11. Lady Dinah’s Cat Emporium Restauracja, w której mile główną atrakcją są koty, a rezerwację należy zrobić minimum dwa miesiące przed datą wizyty. Do restauracji nie są wpuszczane dzieci poniżej 8 roku życia, ze względu na warunki ubezpieczenia właścicielki. W kafejce jest obecnie 11 kotów, można zamówić przekąski, herbatkę i pobawić się ze zwierzętami.

  CAT EMPORIUM

  CAT EMPORIUM

[/columnize]